فرمانده مرزبانی ناجا گفت: آموزش؛ اولویت جدی ما در مرزبانی است، لذا این مسیر شروع شده و برای رسیدن به تکامل در این مقوله مهم، آموزش باید در تمامی رده‌ها و یگان‌های مرزی و رزمی در اولویت باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، سردار قاسم رضایی با اشاره به اینکه آموزش از  الویت های مرزبانی برای مقابله با دشمنان انقلاب است افزود: تربیت، اخلاق، رفتار ادبی سازمانی و مهارتی، از برنامه‌های آموزشی ما است که باید با سرعت، دقت، روحیه ‎‌ جهادی و انقلابی مشکلات آموزش مرتفع و پویا شود.

فرمانده مرزبانی ناجا سردار قاسم رضایی

وی با اشاره به اینکه فضا سازی تبلیغات مرزبانی در  استان‌ها و رده‌ها، باید با رویکرد دفاعی – نظامی باشد و تمرین‌ها و رزمایش‌ها نیز بر همین اساس اجرایی و عملی شود تصریح کرد: پاسگاه‌ها و یگان‌های مرزی، سنگر دفاعی نظام هستند که مهمترین رویکرد مرزبانی در مرزها، رویکرد دفاعی - نظامی برای دفاع از ایران اسلامی است این در حالی است که مرزبانان باید با روحیه جهادی و انقلابی در مرزها پیش روی کنند و خود حفاظتی را در دستور کار قرار دهند تا از آسیب‌پذیری‌های احتمالی صیانت شوند.  

سردار قاسم رضایی با تاکید براهمیت برگزاری دوره‌های همتاپروری، خاطرنشان کرد: اولویت مهم آموزش، همتاپروری است که باید به صورت عملی در یگان‌های مرزی اجرا شود.