استاندار تهران گفت: در شرایط فعلی ریسک سرمایه‌گذاری بسیار بالا است که برای جبران این وضعیت باید به سرمایه‌گذاران احترام گذاشته شود.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد حسین مقیمی استاندار تهران در جلسه کارگروه اشتغال که امروز (یکشنبه 31 تیرماه) برگزار شد، گفت: باید زمینه اشتغال را فراهم و شرایط را برای سرمایه‌گذاران تسهیل کنیم.

وی افزود: در شرایط فعلی ریسک سرمایه‌گذاری بسیار بالا است که برای جبران این وضعیت باید به سرمایه‌گذاران احترام گذاشته شود. لذا باید شرایط موجود را درک کنیم و بر اساس آن با سرمایه‌گذاران برخورد کنیم.

استاندار تهران گفت: باید ۱۳۲ هزار شغل خالص ایجاد شود که این تعداد شغل علاوه بر شغل‌هایی است که افراد بازنشسته در آن‌ها مشغول به کار هستند.

وی ادامه داد: مسئولان دستگاه‌ها و مدیرانی که در حوزه ایجاد اشتغال تصمیم‌گیری می‌کنند، باید برای خود وظیفه مشخص کنند و در هر مورد ظرفیت‌شناسی لازم انجام شود و با آسیب‌شناسی زمینه رفع مشکلات را فراهم کنند.

مقیمی تصریح کرد: علاوه بر اینکه دستگاه‌ها موظف هستند طرح‌های خود را ارسال کنند، باید با بانک‌ها هم ارتباط برقرار کنند و تا مرحله‌ای که طرح‌ها به نتیجه برسد، باید شرایط و روند طرح‌ها پیگیری شود تا به نتیجه مطلوب برسند.

استاندار تهران در پایان گفت: برای رسیدن به اشتغال مورد نظر باید همه دستگاه‌ها تعامل مطلوب داشته باشند و اراده لازم برای ایجاد اشتغال وجود داشته باشد، چرا که در غیر این صورت نمی‌توان اشتغال مناسب ایجاد کرد.