رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: در حال حاضر ۵ هزار نیروی گشتی پلیس در کشور به لباس‌های دوربین دار مجهز شده‌اند و هدف‌گذاری ما ۱۸ هزار پلیس مجهز به دوربین است، زیرا اجرای این طرح باعث جلب رضایت مردم شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار محمد شرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا در نشست تخصصی فرماند‌های و روسای پلیس پیشگیری استان‌های سراسر کشور که امروز(یکشنبه) برگزار شد، گفت: ما هر ساله سه کار ارزیابی عملکرد سال قبل، تبیین الویت‌های سال جدید و توجیح رده‌ها نسبت به الویت‌ها را پیگیری می‌کنیم.

وی افزود: ما برای کاهش هزینه‌ها به سمت استفاده از فناوری‌های نوین اطلاعات رفته‌ایم.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: در هر سال ۳۰ میلیون نفر به کلانتری‌ها مراجعه می‌کنند و پیش بینی می‌شود با راه‌اندازی سامانه جامع کلانتری‌ ها ۱۰ میلیون نفر از تعداد مراجعات به کلانتری‌ها کاهش پیدا کند که این هدف محقق شده است.

سردار شرفی ادامه داد: در حال حاضر ۵ هزار نیروی گشتی پلیس در کشور به لباس‌های دوربین دار مجهز شده‌اند و هدف‌گذاری ما ۱۸ هزار پلیس مجهز به دوربین است، زیرا اجرای این طرح باعث جلب رضایت مردم شده است.

وی گفت: ۱۸۰۰ کلانتری به سامانه جامع ارتباطی الکترونیک متصل نیستند که توانستیم ۴۰۰ کلانتری از این تعداد را به سامانه جامع متصل کنیم.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: سال گذشته ۱۷ هزار و ۳۵۰ نفر از نیرو‌های ما در کلانتری‌ها در کلاس‌های افزایش مهارت شرکت کردند.

سردار شرفی افزود: همچنین ۹ هزار و ۵۲۵ نفر در قالب طرح سفیران حمایت، آموزش‌های حرفه‌ای دفاع شخصی دیدند و ۵ هزار نفر نیز در دوره‌های تعالی و استانداردسازی رفتار شرکت کردند.

وی گفت: شاهد هستیم که برای محکومان از سوی قوه قضاییه حکم محکومیت صادر می‌شود، اما حکم جلب آن‌ها با تاخیر اجرا می‌شود که به همین دلیل قرارگاه جلب تاسیس شد.

وی گفت: در سال ۹۶ تعداد کشفیات مواد مخدر و قاچاق کالا افزایش پیدا کرده است.