رییس کمیته امداد کل کشور گفت:من علاقه مند بودم محسن هاشمی شهردار بشود.هم به دلیل تعداد رای او هم بزرگواری و متانتش.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، سید پرویز فتاح با اشاره به در خواست کمیته امداد از حضور در شورای شهر تهران و سومین حضورش در این نشست گفت:من به فعالیت شورا اعتقاد دارم و  می دانم می تواند بسیار موثر باشد.من علاقه مند بودم محسن هاشمی شهردار بشود.هم به دلیل  تعداد رای او هم بزرگواری و متانتش.

او با بیان فعالیت کاری افشانی، شهردار جدید تهران بیان کرد: محسن افشانی مانند یک مددکار است. کمک های زیادی به کمیته کرده است.وقتی به عنوان استاندار فارس تودیع شد حدود ۲۲ سکه به او هدیه دادند که  همه آن را به کمیته امداد هدیه داد.

 وی افزود: او بسیار ولایتمدار است و نظرات رهبری را کامل  اجرا می کند.

پرویز فتاح بیان کرد:به عنوان کسی که در کمیته هستم از شورای شهر تهران می خواهم به مسایل اجتماعی فرهنگی و نرم افزاری تهران بیشتر توجه شود.این کارها کم هزینه تر است.

اگر شورا شورا باشد می تواند موثر و کارآمد باشد

پرویز فتاح گفت: ما در نظام اسلامی مسئول هستیم.امام گفتند ما مدیون مردمیم، مردمان جنوب شهر و افراد فقیر ولی نعمتان ما هستند.

او با تقدیر از کمک های مردم تهران گفت:مردم تهران سرآمد همه چیز هستند. در کمک های کمیته امداد نیز بیشترین کمک را می کنند. بیش از ۷۰ درصد سرپرستان در تهران خانم هستند.

پرویز فتاح با اشاره به آسیب های اجتماعی رایج در ایران گفت: در مساله تکدی گری و کودکان کار همه کنار هم بایستیم و برای آن چاره ای بیندیشیم.

او با انتقاد از خالی کردن صندوق صدقات در سطح شهر توسط افراد غیر مسوول بیان کرد: ما دیگر قصد توزیع صندوق صدقات نداریم و این توزیع را ۶ درصد در سال گذشته کاهش دادیم و درصدد راه اندازی صندوق های الکترونیکی هستیم. ما در حال حاضر ۳۵ هزار خانواده معتاد را تحت سرپرستی و حمایت داریم. 

رییس کمیته امداد کل کشور با بیان اینکه ساختمان کمیته امداد در سوهانک در اختیار دانشگاه آزاد قرار گرفته و بزودی ساختمان کمیته امداد در میدان آزادی شروع به فعالیت می کند بیان کرد:تمام ضوابط در ساخت آن رعایت شده و کوچکترین تخلف و ابهامی وجود ندارد.دشمنان درصدد ضربه زدن به نام امام در کمیته امداد هستند اما موفق نبودند.

۱۴ درصد افزایش مستمری به مددجویان از ماه آینده 

وی از اعضای شورای شهر تهران درخواست کرد همه اعضا سرپرستی کودکان یتیم را بر عهده بگیرند. 

پرویز فتاح بیان کرد: در سطح شهر تهران ۲۱ هزار صندوق داریم.در دوسال گذشته بازسازی شدند. ما درصدد این هستیم که همه آنها را جمع کنیم.

وی افزود: ما بر این صندوق ها برچسب زدیم که مردم پولشان را سعی کنند آنجا نیندازند و کم کم از طریق تلفن و اینترنتی پرداخت کنند.

او نسبت به صرفه جویی کمیته امداد در روزهای اخیر گفت:در تهران اگر ساختمانی پیدا کردید که برقش از انرژی خورشید باشد به من بگویید. تنها ساختمان ماست.

فتاح گفت:۱۴ درصد افزایش مستمری از این ماه  به مددجویان ما پرداخت می شود.