شهردار منطقه 20 تهران از افتتاح بوستان شهید مسلمی خبر داد و گفت: با جلوگیری از تخریب یکی از باغ های مهم منطقه آن را به بوستان عمومی تبدیل کردیم.

سید احمد صفوی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج گفت: با توجه به دغدغه شهرداری نسبت به عدم تخریب باغات و حفظ و نگهداری آنان برای استفاده عمومی شهروندان، یکی از باغ ها با نام باغ دیلمان که تحت مالکیت شخصی بود از سوی شهرداری با اعتبار 3.5 میلیارد تومان به تملک درآمد و به عنوان بوستانی عمومی برای استفاده شهروندان افتتاح شد.

وی با اشاره به متراژ و قدمت برخی از درخت های این باغ افزود: این باغ که بالغ بر 1700 هزار متر است در شهر ری خیابان 35 متری،خیابان امام حسین (ع) واقع شده  و به خواست اهالی محله برای جلوگیری از تخریب آن،  امروز این باغ را به بوستان شهید مسلمی تغییر نام  و کاربری دادیم.

 او با بیان اینکه بخشی از درختان این باغ در بیست سال گذشته توسط اهالی کاشته شده اند گفت:مدیریت شهری منطقه با احترام به درخواست شهروندان از درآمد حاصله چشم پوشی کرد و پروانه ساخت این باغ را باطل کرد.

شهردار منطقه 20 افزود: در این منطقه علاوه بر باغ دیلمان چهار باغ دیگر در دست مطالعه هستند تا ضمن جلوگیری از تخریب تبدیل به بوستان های عمومی شوند.

او باغ قوام را نیز یکی از باغ های مورد مطالعه دانست و گفت: این باغ قرار است در آینده ای نزدیک به باغ ایرانی تبدیل شود.گفتنی است منطقه 20  تهران دارای 177 بوستان است که افزایش تعداد این بوستان ها برای استفاده عمومی شهروندان از اهداف و اولویت های شهرداری است.