معاون مرکز توسعه و پیشگیری مواد مخدر گفت: خوشبختانه شاهد شیب کند طلاق در ایران هستیم که دلیل عمده آن سازش دو طرف و میانجگیری و ارائه راهکار از طریق خانواده ها اعلام شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، فاطمه عباسی در نشست خبری پیشگیری از مواد مخدر، روند شیب طلاق در ایران را نسبت به سال گذشته کندتر دانست و گفت: در سال گذشته 181 هزار طلاق در کشور  ثبت شده است که این عدد نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است.

او طلاق در شهرستان ها را نسبت به استان تهران کمتر دانست و گفت:آماری که از طلاق در استان های دیگر وجود دارد آمار کمتری نسبت به شهر و استان تهران است اما باید توجه داشت میانگین و آمار طلاق را در هرسال نباید با ازدواج در همان سال مقایسه کرد. زیرا ممکن است ازدواج در سال های پیش اتفاق افتاده باشد و طلاق در امسال که اگر اینگونه حساب شود آمار را دچار مشکل می کند.

معاون مرکز توسعه و پیشگیری مواد مخدر در بهزیستی، در ادامه از بالا بودن آمار اعتیاد در برخی استان ها خبر داد و گفت: متاسفانه به دلایل متعدد برخی استان ها چون خوزستان در رتبه اول ،کرمان، کرمانشاه،گلستان،مرکزی و... از استان هایی هستند که طبق آمار مصرف مواد مخدر شیوع و گستردگی زیادی داشته است.