مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مهلت دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون سراسری ۹۷ برای داوطلبان گروه‌های آزمایشی پنج گانه و برگ راهنمای مربوط در پایان وقت امروز چهارشنبه، ۶ تیرماه ۹۷ پایان می‌پذیرد.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین توکلی گفت: تا ساعت ۸ صبح امروز، چهارشنبه ۶ تیرماه ۹۷ از تعداد یک میلیون و ۱۱ هزار و ۸۲۵ داوطلب ثبت نام کننده در این آزمون تعداد ۶۳۵ هزار داوطلب نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای مربوط اقدام نموده اند. بر این اساس حدود ۶۳ درصد از داوطلبان نسبت به دریافت کارت شرکت در آزمون سراسری سال ۹۷ و برگ راهنما اقدام نموده اند.

وی تاکید کرد: آزمون سراسری سال ۹۷ برای داوطلبان گروه‌های آزمایشی پنج گانه در یک مرحله برگزار خواهد شد و داوطلبان در یک جلسه به سوالات آزمون عمومی و اختصاصی پاسخ خواهند داد..

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون سراسری سال ۹۷ در نوبت صبح و بعد از ظهر روز‌های پنج شنبه ۷ تیرماه و جمعه ۸ تیرماه ۹۷ در ۳۷۵ شهرستان و بخش‌های مختلف کشور و ۴۷۹ حوزه امتحانی برگزار می‌گردد.

وی ادامه داد: صبح فردا ۷ تیرماه داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی در آزمون عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی مربوط به خود شرکت می‌کنند. همچنین در بعدازظهر فردا داوطلبان گروه آزمایشی هنر در آزمون شرکت خواهند کرد و در صبح روز جمعه ۸ تیرماه داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی و بعداز ظهر روز جمعه ۸ تیرماه داوطلبان گروه زبان‌های خارجی در آزمون سراسری سال ۹۷ شرکت خواهند کرد..

توکلی با اشاره به اینکه در جلسه آزمون به هر داوطلب یک پاسخنامه و دو دفترچه آزمون داده خواهد شد، گفت: داوطلبان گروه علوم ریاضی و فنی که فردا صبح در آزمون شرکت می‌کنند دارای دو دفترچه شماره یک و دو هستند و پاسخنامه به همراه دفترچه شماره یک که عمومی است در بسته نایلونی قرار گرفته و در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد..

وی با تاکید بر اینکه در جلسه آزمون داوطلبان هر یک از گروه‌های آزمایشی به هر داوطلب یک پاسخنامه و دو دفترچه داده خواهد شد، یادآور شد: دفترچه آزمون داوطلبان در هر پنج گروه آزمایشی از لحاظ تعداد و عناوین سوالات و مدت پاسخگویی به آن‌ها یکسان است و در این دفترچه ۱۰۰ سوال عمومی وجود دارد که داوطلبان هر یک از گروه‌ها بایستی در مدت ۷۵ دقیقه به سوالات پاسخ دهند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه دفترچه شماره دو مربوط به سوالات اختصاصی هر گروه است، گفت: دفترچه آزمون عمومی شخصی سازی شده به این معنا که نام و نام خانوادگی و شماره داوطلبی هر داوطلب روی بسته درج شده است و علاوه بر آن دارای تنوع نیز می‌باشد یعنی در فرم‌های C, E, F و D تهیه شده است که داوطلب بایستی این حروف لاتینی را که بر روی دفترچه و پاسخنامه درج شده کنترل کند و از یکسان بودن آن اطمینان حاصل کند.