وزیر آموزش و پرورش گفت:بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دانش آموزان 680 مدال در المپیادهای علمی کسب کردند که در جوامع بین المللی سرآمد هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، سید محمد بطحایی در مراسم استقبال از مقام‌آوران مسابقات جهانی ربوکاپ کانادا 2018 در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)، ضمن تقدیر از مقام‌آوران بیان کرد: یکی از رسالت‌های نظام‌های آموزشی، توسعه استعدادها و پرورش خلاقیت است.

خلاقیت به معنی تمرین پیدا کردن راه‌حل‌های جدید برای حل مسایل زندگی است و شاید در 50، 100 سال پیش چنین نقشی برای نظام آموزشی تصور نمی شد اما مقتضیات زمان، نظام‌های آموزشی را به این سمت کشانده است..

بطحایی با اشاره به  مشکل  سرمایه گذاری آموزش و پرورش در زمینه خلاقیت افزود: هنوز روش‌های آموزشی، سنتی و مبتنی بر حافظه محوری است و نیاز به تمرین و ممارست از جنس پرورش خلاقیت وجود دارد..

وی تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دانش‌آموزان 680 مدال در المپیاد‌های علمی کسب کردند و از این نظر بین جوامع بین المللی، سرآمد هستند. دانش‌آموزان در ریاضی، فیزیک و شیمی بارها بارها قهرمان جهان شدند و با پشتکار خود توانسته‌اند نقایص را برطرف کنند.

وی تصریح کرد: امیدواریم با جهت گیری پرورش خلاقیت در نظام آموزشی بتوانیم موفقیت‌های بیش از پیش داشته باشیم. بطحایی با اشاره به گسترش پژوهش سراها افزود: تعداد پژوهش سراهای دانش‌آموزی به بیش از 500 پژوهش سرا رسیده است که محل پرورش خلاقیت است و باید آن ها را توسعه کمی و کیفی دهیم.