رئیس سازمان میراث فرهنگی بیان کرد: می خواهیم ممنوعیت ورود کالاهای صنایع دستی از کشورهای دیگر را به تصویب دولت و مجلس برسانیم.

علی اصغر مونسان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج گفت: هراتفاقی که در حوزه صنایع دستی در حال وقوع است توسط سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام می شود و سهم ما فقط سیاست گذاری و حمایت از این بخش است. بخش میراث فرهنگی کارهای حاکمیتی و اجرایی بیشتری در آن اتفاق می افتد ولی در بخش گردشگری و صنایع دستی اکثریت کارها و فعالیت ها توسط بخش خصوصی انجام می شود.

معاون رئیس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی با اشاره به برنامه های تشویقی سازمان  برای جلب مشارکت بیشتر بخش خصوصی بیان کرد: دادن وام های ارزان قیمت، ایجاد زمینه برای طرح اشتغال روستایی و اشتغال فراگیر، طرح تجاری سازی، برندسازی، بسته بندی و سرمایه گذاری در این بخش از جمله برنامه های تشویقی ما برای بخش خصوصی خواهد بود. او همچنین در زمینه مشوق های صادراتی از تلاش سازمان برای معافیت های مالیاتی صادرکنندگان خبر داد.

علی اصغر مونسان در ادامه بیمه هنرمندان را یکی از دغدغه های هنرمندان صنایع دستی دانست و بیان کرد: اگرچه مصوبه خوبی در انتهای سال 96 در مجلس برای بیمه هنرمندان به تصویب رسید اما با تفاهم نامه ای که با صندوق روستایی و عشایری ایجاد شد قرار بر این شد تا هم هنرمندان و هم فعالین روستایی و عشایری تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

رییس سازمان گردشگری با اشاره به واردات بی رویه صنایع دستی از کشورهایی مانند چین گفت: با همکاری وزیر صنعت، تعرفه های جدیدی برای واردات تعریف شده و تعرفه های قدیم  افزایش پیدا خواهد کرد. در جلسه هیئت دولت نیز مقرر شد که جلوی واردات کالای غیر ضروری گرفته شود که یکی از آن ها ورود صنایع دستی است. هم چنین ظرف سرعت بالا می خواهیم ممنوعیت ورود تمام کالاهای صنایع دستی از کشورهای دیگر را به تصویب دولت و مجلس برسانیم.