فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: ۱۴ هزار و ۲۵۸ گرم انواع موادمخدر در دوازدهمین دوره طرح رعد کشف شد که در این خصوص ۲۸۲ تن از فروشندگان موادمخدر شناسایی و دستگیر شدند و همچنین ۵۰۱ معتاد متجاهرِ بدون مکان نیز دستگیر و ۸ باند خرید و فروش نیز متلاشی شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در مراسم اجرای طرح رعد ۱۲ پلیس پیشگیری پایتخت که امروز(سه‌شنبه) برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: دوازدهمین دوره طرح رعد از 24 ساعت گذشته در تهران بزرگ آغاز شد.

وی در ادامه تصریح کرد: در اجرای این دوره از طرح رعد، ۵۱۳ نفر از متهمان مرتبط با خرید و فروش و نگهداری اموال مسروقه و مشروبات الکلی دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تاکید کرد: هر کلانتری موظف است تا هفته‌ای یکبار محل مأموریت خود را از حضور معتادان متجاهر و خرده فروشان موادمخدر پاکسازی کند.

طرح رعد

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: در رعایت قوانین و مقررات توسط رانندگان و به ویژه موتور سوراران، یک طرف قضیه پلیس است و طرف دیگر مردم هستند که در این راستا طرح انضباط اجتماعی به زودی در لایه‌های مختلف اجرا می‌شود تا مظاهر ناامنی‌ها و بی‌نظمی‌های اجتماعی را مرتفع کنیم.

وی یادآور شد: ۷۰ درصد گزارش جرائم رانندگی به صورت مکانیزه برای متخلفان ارسال می‌شود و تنها ۳۰ درصد جریمه‌ها به صورت دستی لحاظ می‌شود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در تشریح جزئیات تعداد سارقان دستگیر شده گفت: ۴ نفر در رابطه با خودرو سواری و باری، ۲۵ نفر از متهمان در رابطه با سرقت موتورسیکلت، ۱۹ نفر به اتهام سرقت دوچرخه، ۱۸۲ نفر به جرم سرقت قطعات و لوازم و تجهیزات و محتویات سایر وسایل نقلیه، ۲۹ تن به اتهام جرم قاپ زنی و ۲۵۴ نفر نیز در سایر سرقت‌ها دستگیر شدند که در مجموع آمار آن‌ها به ۵۱۳ نفر می‌رسد.

رحیمی در ادامه به کشف ۱۴ هزار و ۲۵۸ گرم انواع موادمخدر در دوازدهمین دوره طرح رعد اشاره کرد و یادآور شد: در این خصوص ۲۸۲ تن از فروشندگان موادمخدر شناسایی و دستگیر شدند و همچنین ۵۰۱ معتاد متجاهرِ بدون مکان نیز دستگیر و ۸ باند خرید و فروش نیز متلاشی شدند.

وی تاکید کرد: جرم ۳۱ تن از دستگیر شدگان در اجرای طرح رعد در پایتخت نیز در حوزه کالای قاچاق بوده و در این راستا، ۳ باند کالای قاچاق نیز متلاشی شده و تا کنون ۴۵ پرونده در این خصوص تشکیل شده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ اضافه کرد: در مجموع آمار دستگیر شدگان جرائم مختلف در طرح رعد یک هزار و ۳۸۷ نفر بوده است که ۵۱۳ تن از آن‌ها به جرم سرقت شناسایی و دستگیر شده‌اند.

در حال تکمیل...