مدیر روابط عمومی اداره کل سازمان انتقال خون استان تهران گفت: در ماه رمضان 31 هزار نفر برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کردند که نسبت به سال گذشته یک درصد افزایش پیدا کرده است.

حسین دزفولی در گفت و گو با خبرگزاری موج گفت: امسال در ماه رمضان 31 هزارنفر برای اهدای خون به واحدهای مذکور مراجعه کردند که از میان آن ها 23 هزار و 899 نفر پذیرفته شده و توانستند خون اهدا کنند و 20 درصد فاقد شرایط اهدای خون بودند.

وی افزود: از میان جمعیت اهداکننده، 1084 نفر، چیزی حدود 4/5 درصد را زنان و هزار و 5 نفر را اهداکنندگان مستمر خون تشکیل داده اند و پنج هزار و 315 نفر نیز برای اولین بار به این مراکز برای اهدای خون مراجعه کرده بودند.

مدیر روابط عمومی اداره کل سازمان انتقال خون با اشاره به اینکه در شاخص اهدای خون به صورت داوطلبانه در دنیا پیشرو هستیم گفت: در ایران از هر 1000 نفر 27 نفر داوطلبانه خون خود را اهدا می کنند و در ماه رمضان امسال میانگین 800 واحد خون در روز اهدا می شد که این آماری رضایت بخش محسوب می شود.

حسین دزفولی بیان کرد: اهدای خون متاثر از شرایط اجتماعی و حال و احوالات مردم است که امسال در ماه رمضان به دلیل مقارن بودن شب های قدر با تعطیلات نسبت به سال های گذشته شب های قدر خلوت تری داشتیم.