مسئول روابط عمومی فرمانداری ایرانشهر گفت:این حادثه، حادثه ای تلخ برای سیستان و بلوچستان بود.

منصور میرشکار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج گفت: استان سیستان و بلوچستان به دلیل داشتن تعصبات ریشه ای و حیثیتی وقوع چنین اتفاقات و حوادث تلخی برایش بسیار سنگین است و شوک بزرگی محسوب می شود که همین عامل سبب مسکوت ماندن آن از سوی قربانیان بوده است.

وی با تاکید بر اینکه حادثه تجاوز به 41 نفر از دختران ایرانشهر گروهی نبوده است گفت: فرد مجرم که فردی بیست و اندی ساله است طی ماه های گذشته با کمک همدستان خود که باندی 6 نفره را تشکیل داده بودند با سوارکردن دختران جوان به آن ها تجاوز و سپس در مکان های خلوت آن ها را رها می کردند. چنین حادثه ای در شهر و استان ما نادر بوده است که متاسفانه به همین دلیل و فرهنگ تعصبی که وجود دارد تمام قربانیان سکوت کرده و هیچ کدامشان در این مدت اعلام شکایت نکرده بودند.

مسئول روابط عمومی فرمانداری ایرانشهر افزود: این حادثه برای ایرانشهر چنان بزرگ و تلخ است که امام جمعه اهل سنت در روز عید فطر به اعلام این ماجرا پرداخت و از فرمانداری و قوه قضاییه درخواست کرد هرچه زودتر عوامل این حادثه زودتر دستگیر شوند.

منصور میرشکار در ادامه بیان کرد: ماجرای افشای آن توسط آخرین قربانی یعنی چهل و یکمین فرد با مراجعه به کلانتری به دلیل فشار روحی ناشی از این اتفاق افتاد که پس ازآن باحکم دادستان فرد پیدا و دستگیر شد.

گفتنی است فرد دستگیر شده تاکنون هیچ سوپیشینه ای نداشته و دادستانی در حال رسیدگی و دستگیری دیگر اعضای باند است.