همزمان با هفته حفظ و مراقبت از محیط زیست معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 20 از توزیع کیسه های پارچه ای میان مردم خبر داد.

سعید شیرازی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج گفت: به مناسب هفته جهانی محیط زیست و جهت مشارکت شهروندان در خصوص رعایت مسائل محیط زیستی طرح حذف آلودگی پلاستیک را در منطقه 20 به اجرا در می آوریم.

او این طرح را در راستای برنامه ها و رویکردهای شهرداری نسبت به «تهران، شهر زیست پذیر» دانست و گفت: بخش مهمی از برنامه های این هفته با محوریت ترویج فرهنگ خرید سبز در بین شهروندان برنامه ریزی شده است. درطرح ترویج فرهنگ خرید سبز کارشناسان در مراکز خرید مانند فروشگاه های شهروند، میادین میوه و تره بار حضور پیداکرده وبا ارائه کیسه های پارچه ای برای جایگزین کردن کیسه های پلاستیکی و آموزش این فرهنگ در مکان های پر تردد در حال فعالیت هستند.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 20  افزود: در این طرح در روز اول اجرا 2 هزار کیسه پارچه ای و بروشور آموزش در فروشگاه شهروند شهر ری و میدان میوه و تربار توزیع شد تا خریداران به کاهش تولید زباله و حذف آلودگی پلاستیک تشویق شوند.

سعید شیرازی همچنین تاکید کرد: ما مدیریت شهری را ملزم کرده ایم تا در مناسبت ها و مراسم های مدیریت شهری سعی بر عدم استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی بکنند.