سازمان هواشناسی نسبت به رگبار و رعد و برق، بالا آمدن موقتی سطح آب مسیل‌ها و رودخانه‌ها هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای نسبت به رگبارو رعد وبرق، بالا آمدن موقتی سطح آب مسیل‌ها و رودخانه‌ها و احتمال بارش تگرگ هشدار داد.

در این اخطاریه آمده است:« پیرو اطلاعیه شماره  ۲۶ مورخه  ۱۷ خرداد ماه روزهای شنبه و یکشنبه (۱۹ و ۲۰ خردادماه) به سبب رشد ابرهای همرفتی در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، در ارتفاعات البرز در شرق تهران، شمال سمنان ،شرق مازندران،  گلستان و خراسان شمالی  رگبار و رعد وبرق، بالا آمدن موقتی سطح آب مسیل‌ها و رودخانه‌ها و احتمال بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

به شهروندان توصیه می‌شود با توجه به پیش‌بینی این شرایط جوی از رفتن به مناطق کوهستانی همچنین توقف و تردد در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌های این مناطق خودداری کنند.»

سازمان هواشناسی همچنین با صدور اطلاعیه هواشناسی دریایی آورده است: «پیرو اطلاعیه شماره ۳ ویژه هواشناسی دریایی مورخ ۱۶ خرداد ماه  با توجه به وزش باد شدید از امروز تا دوشنبه (۱۹ تا ۲۱ خردادماه) مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود. ارتفاع موج در این مناطق امروز بین یک و نیم تا دو و نیم متر و روزهای یکشنبه و دوشنبه بین یک و نیم تا دو متر برآورد می شود.»

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها