مدیرکل موزه ها و اموال فرهنگی و تاریخی کشور در آستانه روزجهانی موزه گفت:روند استقبال مردم از موزه ها چشمگیر و امیدوارکننده است.

محمدرضا کارگر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به 28 اردیبهشت روزجهانی موزه گفت:براساس آمارها سال گذشته 22 میلیون نفر از موزه های وابسته به سازمان میراث فرهنگی در سراسر کشور بازدید کرده اند. یعنی از هر 4 نفر یک نفر بلیط تهیه و از موزه ها دیدن کرده که این آمار در سال جدید نسبت به سال گذشته ده درصد افزایش پیدا کرده است.

وی در ادامه با تاکید بر شعار جهانی امسال در رابطه با کشف راه های جدید به موزه ها برای ارتباطات جدید بیان کرد:برای جذب مردم به موزه ها و استقبال بیشتر از این اماکن تاریخی باید راه ها و برنامه های متنوع تری تدارک دید تامخاطب های جدیدی پایش به موزه ها باز شود.اتفاق های متنوعی چون بازگشایی نمایشگاه لوور در تهران از برنامه های شگفت انگیزی بود که تعداد بازدید کنندگان از آن بسیار عجیب و میلیونی بود که می توان از این فرصت ها استفاده مطلوبی کرد.

محمدرضا کارگر بیان کرد: در 28 اردیبهشت روز موزه و همچنین هفته میراث فرهنگی تمامی موزه های سراسر کشور رایگان و دارای برنامه هایی چون اجرای موسیقی و نمایش محلی  و نمایش آثار کمتر دیده شده از هنرهای والا خواهند بود.