محمدجواد حشمتی در گردهمایی روسای ادارات راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت: سه نقص تولید خودروهای غیراستاندارد، ضعف در امدادرسانی و نقص نظارت در بازرسی ها از عوامل افزایش حوادث در حمل و نقل جاده ای است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: در بحث ارزیابی وضعیت حفاظت از راه ها باید به عقب نگاه کنیم اقدامات خوبی رخ داده که از نظر وسعت راه ها و تعداد خودروهای کشور به قدری افزایش یافته که قابل مقایسه با گذشته نیست و نیازمند مدیریت هوشمند که اجرای آن به طور قطع هزینه ها نیز را بالا می برد.

فوت 16 هزار نفر در جاده ها

حشمتی با بیان اینکه متاسفانه روزانه بیش از 40 نفر و سالانه نزدیک به 16 هزار نفر در جاده ها فوت می کنند افزود: با توجه به زحمات راهداری این میزان فوتی در جاده ها قابل تامل است. در واقع فرهنگ استفاده از جاده متناسب با تکنولوژی و توسعه رشد نکرده است. چراکه نزدیک به 70 درصد حوادث جاده ای ناشی از خطای انسانی است زیرا ما اصلا به ضوابط و مقررات که برای سلامت ما در نظر گرفته شده توجه نمی کنیم. اینها باعث تلفات سنگین انسانی می شود. اگر وضعیت دنیا  را مطالعه کنیم رعایت مقررات برای همه جامعه واجب است به همین دلیل تلفات کمتر است و حقوق همدیگر را ضایع نمی کنند. بنابراین نظم اجتماعی موجب پیشرفته دنیا شده اما کمتر در جامعه مورد توجه قرار گرفته در حالی که همان ماشین پیشرفته ای که آنها استفاده می کنند در ایران نیز استفاده می شود.

او با بیان اینکه در حال حاضر در کشورقانون زیاد داریم اظهار کرد: از آنجایی که مشکلات رفتاریی وجود دارد که باید با فرهنگ سازی اصلاح شود. قوه قضائیه می تواند پیگیری و رعایت حقوق عامه را دنبال کند که هدف معاضدت حقوقی و قضایی است تا ظرفیت جدیدی به وجود آید و مشکلات حل و فصل شود برای نمونه درگیری های در پروژه های و...وجود دارد که باید از بین برود.

معاون قضایی دادستان کل کشور افزود: باید مسیرهای جدیدی برای توسعه حمل و نقل با دنیا همسو با رونق تولید و اقتصاد مقاومتی ایجاد شود.

او با بیان اینکه نقص در وسایل نقلیه وجود دارد که با وجود قوانین سفت و سخت برخی خودروهای غیراستاندارد تولید می شوند گفت: تردد خودروهای غیراستاندارد مشکلاتی در سطح جامعه به وجود آورده است. از طرف دیگر نقص امداد و نجات وجود دارد که بخشی از آن به راهداری برمی گردد تاخیر در امداد آسیب های این بخش را افزایش داده و منجر به فوت حادثه دیدگان می شود. موضوع دیگر نقص در نظارت در بازرسی است که باید روی وسایل سنگین افزایش یابد.