کیفیت هوای تهران در حال حاضر با شاخص ۸۱ در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین شهبازی مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح با شاخص میانگین ۷۴  در شرایط سالم قرار داشت و همچنین شاخص کیفیت هوای هم اکنون تهران نیز با  میانگین ۸۱ همچنان در شرایط سالم است.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر امروز (۱۶ اردیبهشت) است، اظهار کرد: در این روز برای برخی ساعات به ویژه در شبانگاه وزش باد شدید به بزرگی بین ۸ تا ۱۳ متر بر ثانیه از سمت نواحی شمال غربی - غربی و بارش باران انتظار می‌رود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ادامه داد: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، طی امروز وضعیت کیفی هوای سالم در اکثر مناطق پایتخت برقرار خواهد بود و با تداوم این شرایط، برای برخی ساعات  فردا (۱۷ اردیبهشت) نیز وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بین ۵ تا ۸ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی پیش‌بینی می‌شود.

شهبازی در پایان با بیان اینکه انتظار می‌رود تا فردا (۱۷ اردیبهشت) به‌طور نسبی بر غلظت آلاینده‌ها افزوده شود، گفت: با این حال وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط سالم قرار دارد همچنین تا فردا دما افزایش نسبی خواهد یافت.