رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه باغ کتاب می تواند در توسعه ایده های فرهنگی از اولویت های شهرداری تهران باشد، گفت: امیدواریم شهردار تهران زودتر منصوب شود و در توسعه ایده های فرهنگی این مجموعه را تکمیل کند.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه بازدید از باغ کتاب تهران گفت: سال های زیادی بود که منتظر ساخت باغ کتاب بودیم و در این مدت تعاریف مختلفی از این مجموعه می شنیدیم.

وی اظهار کرد: در این بازدید فضای قابل استفاده بسیار خوبی را شاهد بودم. البته این مجموعه هنوز نو پا است و امیدواریم با تلاش های مدیریت این مجموعه روز به روز وضعیت بهتری پیدا کرده و جوانان و فرهیختگان تهرانی را جذب کند.

وی با اشاره به اینکه باغ کتاب می تواند در توسعه ایده های فرهنگی از اولویت های شهرداری تهران باشد، افزود: امیدواریم شهردار تهران زودتر منصوب شود و در توسعه ایده های فرهنگی این مجموعه را تکمیل کند.

به گفته رئیس شورای اسلامی شهر تهران، در قوانین بودجه برای فعالیت های هنری بودجه معینی در نظر گرفته شده است و این تشخیص شهردار تهران است که کدام یک از فعالیت ها در زمینه تکمیل، ساخت و ساز و تجهیز اینگونه فضاها در اولویت قرار گیرد.

محسن هاشمی با بیان اینکه برخی معتقدند در شهر به اندازه کافی ساخت و ساز انجام شده، ولی در زمینه فعالیت های فرهنگی غیر مناسبتی اقدامات کمی شکل گرفته است، تصریح کرد: شهر تهران در زمینه فعالیت های فرهنگی اینچنینی خلأهایی دارد. تهران شهرداری می خواهد که در زمینه این گفتمان حرکت کند و باید ببینیم اعضای شورای شهر به چه کسی رای می دهند.

وی اظهار امیدواری کرد: زمینه ساخت مجموعه های فرهنگی چون باغ کتاب تهران در کلان شهرها و شهرهای دیگر کشور هم مهیا شود. اینگونه فعالیت های فرهنگی می تواند اوقات فراغت جوانان، میانسالان، خانواده ها و فرهیختگان را پر می کند و می توان در زمینه پیشبردآموزش های شهروندی از آن ها استفاده کرد.