رئیس پلیس پایتخت گفت: تلاش داریم با هماهنگی‌های معاونت اجتماعی، پلیس پایتخت (فرهنگ یار پلیس) در راستای ارتقای نظم و امنیت جامعه راه‌اندازی کنیم و این موضوع به زودی کلید خواهد خورد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در جمع مشاوران نخبه جوان، نگاه پلیس پایتخت به مسائل اجتماعی و مدیریت اجتماعی را مردم محور خواند و با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از ظرفیت جوانان در بخش‌های مختلف مدیریتی، اظهار کرد: پلیس پایتخت هم در درون سازمان و هم در بخش برون سازمانی تلاش دارد از ظرفیت جوانان و نخبگان استفاده بهینه کند.

فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با اشاره به برگزاری دو جلسه مقدماتی از سوی فرماندهان و روسای پلیس پایتخت با مشاوران نخبه جوان افزود: درصدد هستیم از هوش و نظر این فرهیختگان در راستای اهداف پلیس پایتخت استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه هیچ سازمان و نهادی به اندازه پلیس با مردم و طیف‌های مختلف جامعه در ارتباط نیست، بیان کرد: از آنجا که باور داریم پلیس باید با بدنه جامعه و اقشار مختلف مردم ارتباط داشته باشد تلاش می‌کنیم از نظرات بخش‌های مختلف جامعه در راستای اهداف پلیس استفاده کنیم.

رئیس پلیس تهران رکن اساسی امنیت کشور را مقبولیت پلیس در میان آحاد جامعه برشمرد و گفت: از آنجا که ارتباط پلیس با بدنه جامعه بسیار زیاد است، زمانی می‌تواند موفق باشد که راهبردی جامعه محور و مردم مدار داشته باشد و این مسئله باید در تمام سطوح برقرار شود.

سردار رحیمی با تاکید بر اینکه باید به مسائل امنیتی نیز نگاهی اجتماعی داشت، تصریح کرد: پیش از این فرهنگ یار ترافیک در پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ آغاز به کار کرد و اکنون تلاش داریم با هماهنگی‌های معاونت اجتماعی، پلیس پایتخت (فرهنگ یار پلیس) در راستای ارتقای نظم و امنیت جامعه راه‌اندازی کنیم و این موضوع به زودی کلید خواهد خورد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تاکید مجدد بر اینکه نگاه پلیس به مسائل اجتماعی است، افزود: پلیس ایران در عملکرد با مدیریت با پلیس دیگر کشورها متفاوت است، پلیس ایران بسیار مردم مدار و علاقه‌مند به مردم و در کنار آنان است، در حالی که پلیس دیگر کشورها رفتاری آمیخته با خشونت با مردم دارند.

وی به مدیریت اجتماعی جامعه اشاره کرد و گفت: نمی‌توان با مدیریت سنتی و قدیمی جامعه و ناهنجاری های آن را کنترل و مدیریت کرد، بلکه باید با استفاده از توانمندی‌های جوانان و نظرات هوشمندانه آنان جامعه به شکل مردم محور مدیریت شود.

در ادامه نیز اسدبیگی معاون استاندارد تهران نیز گفت: ما هرجا به مردم و خصوصا جوانان اعتماد کردیم، ضرر نکردیم و تاثیرات مثبت آن را شاهد بودیم.

وی در پایان بیان کرد: ما در هر مجموعه دستیار جوان را تشکیل دادیم که این خود یکی از اتفاقات مهم است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج