اولین جلسه رسیدگی به اتهامات عوامل گروهک تروریستی داعش در حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج، اولین جلسه رسیدگی به اتهامات عوامل گروهک تروریستی داعش در حمله به مجلس شورای اسلامی امروز (شنبه) با حضور ۸ نفر از عوامل گروهک تروریستی داعش در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به صورت علنی آغاز شد.

گفتنی است، در این جلسه با حضور وکلای مدافع متهمان، ۸ متهم و خانواده شهدا برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش اتهاماتی همچون خرید، حمل و نگهداری سلاح جنگی سبک، نیمه سنگین و سنگین بر متهمان این پرونده که در دادگاه امروز حضور دارند، وارد است و این افراد در بازه زمانی ۱۷ خرداد ۹۶ تا سوم تیر ۹۶ بازداشت شده‌اند.

گفتنی است؛ نماینده دادستان در جلسه حضور دارد و برای قرائت کیفرخواست در جایگاه قرار گرفت.

مطابق کیفرخواست قرائت شده س.م یکی از متهمان در سال ۹۴ از کشور خارج شده و به داعش پیوسته است و در سال ۹۶ با سلاح و مهمات جنگی در حالی که کمربند انتحاری به خود بسته بوده است وارد کشور می‌شود و علت عدم همکاری مستقیم و اعزام نشدن س.م برای انجام عملیات تروریستی در حرم مطهر امام(ره) و مجلس شورای اسلامی هماهنگی برای انجام عملیات‌های دیگر بوده است.

در ادامه این جلسه قرائت کیفرخواست 8 نفر از اعضای تیم تروریستی داعش در حمله تروریستی به حرم امام خمینی(ره) و مجلس شورای اسلامی به پایان رسید.

قاضی صلواتی در این جلسه گفت: این پرونده ۲۶ متهم دارد که کیفرخواست سایر اعضای گروه نیز در جلسات دیگر و با حضور متهمان و وکلایشان قرائت خواهد شد.

فردا جلسه رسیدگی به اتهامات اولین متهم پرونده برگزار می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج