خلیل آقایی گفت: از مبلغ 312 میلیارد تومان موردنظر برای تثبیت شن های روان، بیش از 210 میلیارد تومان آن جذب شد.

به گزارش خبرگزاری موج، خلیل آقایی در نشست بررسی مشکلات حوزه منابع طبیعی شهرستان سبزوار اظهار کرد: سال گذشته اختصاص 312 میلیارد تومان اعتبار برای تثبیت شن‌های روان از سوی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید که بیش از 210 میلیارد تومان جذب‌شده است.

وی افزود: امروزه منابع طبیعی بستر توسعه و حیات در هر کشوری است و حفظ تاغ زارها(درختان یا درختچه هایی با ساقه بندبند و بدون برگ که جهت تثبیت شن های روان و بیابان زدایی کشت می‌شود) و تثبیت شن‌های روان نقش مهمی در استمرار حیات مردم و توسعه فعالیت‌های تجاری دارد.

آقایی با بیان اینکه دولت به‌تنهایی توانایی حفاظت و حراست از تاغ زارهای سطح کشور را ندارد بلکه نیازمند مشارکت و فعالیت‌های انجمن‌های مردم‌نهاد است، گفت: در سال جاری مجوز استخدام 544  نفر برای سازمان منابع طبیعی کشور اخذ شده که از این تعداد 35 نفر سهم خراسان رضوی است.

به گفته رئیس سازمان جنگل‌ها، مجوز اختصاص حدود 100 میلیارد تومان اعتبار از شورای اقتصاد کشور صادر شده و قرار است از طریق وزارت دفاع ماشین آلات و تجهیزات یگان حفاظت سازمان منابع طبیعی، جنگلبانی و آبخیزداری کشور تأمین شود.

وی بابیان اینکه یکی از سیاست‌های سازمان منابع طبیعی واگذاری پارک‌های جنگلی در قالب طرح مدیریت به شهرداری‌ها است تا با حفظ فضای سبز مردم از این پارک‌ها بهره‌مند شوند، افزود: اجازه ساخت‌ و ساز در محل پارک‌های جنگلی سطح کشور به بهره‌برداران و بخش خصوصی داده نمی‌شود. البته پارک‌های جنگلی باید در مناطق دارای پوشش گیاهی و مستعد ایجاد شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج