وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی گفت: ارزش‌های انقلاب با حمایت از کالای ایرانی محقق می‌شود. حمایت از کالای ایرانی به تقویت تولید ایرانی و در نهایت به اشتغال ایرانی منجر می‌شود. از طرفی حمایت از کالای ایرانی یعنی مبارزه با فقر.

به گزارش خبرگزاری موج، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم تجدید میثاق با آرمان های حضرت امام خمینی (ره) همزمان با آغاز هفته کارگر اظهار کرد:  ما هر ساله سنتی نیکو داریم و هر سال روز اول هفته کار و کارگر به این مکان مقدس می آییم و در جوار  امام راحل  پیمان می بندیم؛ این سنت نیکوست که در جامعه کارگری شکل گرفته است ما با حضور در این مکان چند بیعت  می کنیم و یاد آوری می کنیم که راه سعادت جامعه ایران برگشت به آرمان های امام راحل است.

وی ادامه داد: امام کارگران را وارث انقلاب قلمداد کردند و کارگران را آنچنان عزت دادند و ما فهمیدیم که یک موی کارگر کوخ نشین را با دنیا عوض نمی کنیم و هرساله در اینجا پیمان می بندیم .

 ربیعی تاکید کرد: کرامت کارگر در جایی است که کالای ایرانی اعتبار داشته باشد و  کارگر در جامعه ای که مناسبات  ناسالم  وجود داشته باشد همیشه  تحقیر خواهد شد ،امام جامعه ای می خواست که کارگر  روح جامعه باشد و کارگر عنصر اصلی  سازنده جامعه از منظر امام بوده است .

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: من فراموش نمی‌کنم که کارگران از منظر امام چه شان و منزلتی داشتند؛ امام خمینی با درنظر گرفتن کارگران و نقش آنها در پیروزی انقلاب همواره تاکید داشت که مسئولان باید از کارگران و مطالبات آنها حمایت کنند.

وی ادامه داد: به یاد دارم که در حضور شهید مظلوم حضرت آیت‌الله بهشتی که پشتوانه عظیمی برای انقلاب بودند؛ صحبت می‌کردیم و ایشان به خوبی جایگاه کارگران را درک می‌کردند. اینها بود که به کارگران ما عزت داد و امروز ما در پیشگاه امام‌ احساس غرور می‌کنیم.

وی تصریح کرد:  من یادآوری می کنم انقلاب برای طبقات فرودست تحولات ویژه‌ای پدید آورد و آنها را از حاشیه به متن آورد، من خیلی به این مساله فکر می‌کنم که انقلاب ما چه کارکردی برای طبقات فرودست جامعه داشت و به این نتیجه رسیدم که جنبش اجتماعی کارگران پیش از انقلاب موجب شد تا آنها پس از انقلاب با حمایت‌هایی که از آنها وجود داشت از حاشیه به متن بیایند. کارگران هستند که جامعه‌ای را می‌سازند و آجر روی آجر می‌گذارند.

 ربیعی خاطرنشان کرد: در عین حال کارگران طبقه اجتماعی بودند که در جنگ کنار انقلاب ایستادند با این حال دستمزد آنها سال‌ها افزایش پیدا نکرد. به یاد داریم که آن زمانی که گروهک‌ها علیه انقلاب توطئه می‌کردند این کارگران بودند که پشت نظام ایستادند و اجازه ندادند تا فعالیت‌های مخرب آنها به انقلاب صدمه بزند.

وی خاطرنشان کرد: از این رو تاکید دارم که کارگران فعال‌ترین و انقلابی‌ترین اقشار جامعه هستند و بیشترین کوشش را برای حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور در جبهه‌های جنگ به عمل آوردند.

ربیعی اظهار کرد: امروز در مقابل امام پیمان می‌بندیم تا انقلاب به دست نامحرمان نیفتد و اصل ولایت فقیه آنگونه که امام می‌خواست مورد حمایت قرار گیرد.

وی تاکید کرد: کارگران انقلابی ترین قشر اجتماعی هستند ، کارگران تحول خواه هستند و تحول را به سمتی هدایت می کنند که تحول به نفع جامعه باشد.

وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی افزود: ارزش‌های انقلاب با حمایت از کالای ایرانی محقق می‌شود. حمایت از کالای ایرانی به تقویت تولید ایرانی و در نهایت به اشتغال ایرانی منجر می‌شود. از طرفی حمایت از کالای ایرانی یعنی مبارزه با فقر. دکتر ربیعی ادامه داد: کارگران ایرانی با روح و جان خود کار می‌کنند، کارگران ایرانی کار می‌کنند تا امنیت شغلی داشته باشند و امنیت شغلی آنها برای ما مهم‌ترین مساله است. باید بگویم که جامعه ایرانی بیشترین مصرف کالای ایرانی را دارد.

وی با بیان این که خانه هر کارگر ایرانی باید از کالاهای ایرانی پر باشد، تصریح کرد:  بنده در مذاکرات مزدی بر این عقیده بودم که هر ریالی که به دستمزد کارگران اضافه کنیم خرج خرید کالای ایرانی می‌شود از این رو حفظ قدرت خرید کارگران و تعیین دستمزد بالاتر از نرخ تورم هدف ما بود و به گونه‌ای برنامه‌ریزی کردیم که قدرت خرید کارگران افزایش یابد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: ما در مقابل بیکاران هم اندازه کسانی که کار می‌کنند احساس مسئولیت داریم، ما باید مشاغل موجود در بازار کار را تثبیت کنیم و یافتن کار را برای بیکاران تسهیل کنیم. در عین حال باید به توانمند کردن مرزنشینان و حمایت از کالاهایی که آنها در روستاهای خود تولید می‌کنند، بپردازیم.

وی با بیان این که حمایت از کالای ایرانی به مثابه یک جنبش اجتماعی است، اظهارکرد: در سال حمایت از تولید کالای ایرانی تلاش می‌کنیم تا امنیت شغلی آنان را حفظ کنیم. یکی از جنبه‌هایی که باید به آن بپردازیم و در مبارزه با آن تمرکز کنیم شغل‌های بی‌کیفیت است.

وی همچنین تاکید کرد: عزت کارگران زن ایرانی باید حفظ شود، امنیت شغلی زنان هم برای ما به یک اندازه با امنیت شغلی مردان اهمیت دارد و باید برای بیکاری آنها هم برنامه داشت. من احساس می‌کنم که خادم و مخدوم نباید جایگاه‌شان عوض شود.

 ربیعی تصریح کرد: من خودم را  بخشی از جامعه کارگری می دانم و سعی کنیم برای بهبود کشور عزیزمان سعی و تلاش زیادی داشته باشیم تا همواره سربلند باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج