معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: تاکنون بیش از 90 درصد کل خط 6 مترو تکمیل شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در حاشیه بازدید سرپرست شهرداری تهران از خط 6 مترو تهران با حضور در جمع خبرنگاران گفت: خط 6 مترو تهران به لحاظ استراتژیک خطی مهم در شهرداری تهران است و علاوه بر این به لحاظ مهندسی از سایر خطوط مترو بهتر کار شده و همچنین از جمله خطوطی است که با مهندسی بالا ساخته شده است.

وی با بیان اینکه خط 6 در بین تونل‌های مترویی دنیا جزء کاندیدای بهترین خطوط مهندسی بود که سال گذشته در این جشنواره جزء 4 کاندیدای اصلی بود، اما نتوانست مقام اول را کسب کند.

پورسیدآقایی با بیان اینکه تاکنون بیش از 90 درصد کل خط 6 مترو تکمیل شده است، تصریح کرد: در حال حاضر در بخش تجهیزات برق و تهویه باید مراحل تکمیل را انجام دهیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: برای 10 کیلومتر اول این منابع تأمین شده و در بازدیدی که حسینی مکارم داشت دستورات لازم را صادر کرد و نیازمندی‌های 10 کیلومتر اول برطرف شد و اول مهر ماه 10 کیلومتر اول که از دولت آباد تا امام حسین(ع) است به بهره برداری خواهد رسید و چون دو ایستگاه آن با خط 2 و 4 ایستگاه مشترک دارند کمک می‌کند تا بهره برداری خط 6 با سرعت بیشتری انجام شود.

وی با اشاره به توسعه خط 6 از دولت آباد به سمت شهرری، افزود: نزدیک یک و نیم کیلومتر در آن منطقه هم عملیات ساخت انجام شده و من مطمئن هستم که با راه اندازی این خط مردم شاهد کلاس جدیدی در مهندسی مترو خواهند بود.

پورسیدآقایی در خصوص زمان بازگشایی خط 7 مترو گفت: ‌به علت مسئله تهویه و سیگنالینگ این خط تعطیل شد و اکنون در حال تکمیل این نواقص هستیم و همان طور که قول داده‌ بودیم آخر این ماه بخش‌هایی از خط 7 را به مدار برمی‌گردانیم و در زمان افتتاح هر 10 دقیقه یک قطار خواهد آمد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج