وزیر بهداشت در روز جانباز با جانباز دوران دفاع مقدس دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید حسن هاشمی وزیر بهداشت که همزمان با فرا رسیدن ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز به دیدار خانواده ملازاده جلودار؛ جانباز ۵۰ درصد دوران دفاع مقدس رفته بود، اظهار داشت: دیدار مسئولان با خانواده شهدا و ایثارگران قدرشناسی از ایثارگری‌های این عزیزان است و هیچ وقت نباید جان فشانی آنها را فراموش کنیم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: وظیفه خودمان می‌دانیم که به دیدار خانواده شهدا و ایثارگران برویم و بتوانیم خدمتگزاری برای آنها باشیم.

هاشمی با اشاره به حضور ۱۱ هزار جانباز در وزارت بهداشت، گفت: افراد زیادی در حوزه بهداشت و درمان در دوران دفاع مقدس برای کمک به رزمندگان اسلام، به عنوان بسیجی یا کادر بهداشتی و درمانی در جبهه‌ها، خدمت می‌کردند و تعداد جانبازان وزارت بهداشت ۱۱ هزار نفر است و اطمینان دارم که جانبازان زیادی هستند که هیچ وقت ثبت نام نکردند و ما هیچ وقت آنها را نشناختیم و خداوند عالم و آگاه است و در درگاه الهی، ماجور هستند.

بنابر اعلام وبدا، وزیر بهداشت افزود: در وزارت بهداشت ۴۱ هزار ایثارگر حضور دارند و ۴۶۰ شهید تقدیم انقلاب کرده است و تصور می‌کنم که رزمندگان در دوران دفاع مقدس، خدمات پزشکان، پرستاران و پیراپزشکان را فراموش نکرده‌اند که همراه با خط شکنان حرکت می‌کردند و از بی‌سنگرانی بودند که وظیفه خود را انجام می‌دادند و یاد و خاطره همه آنها را گرامی می‌داریم و به خانواده آنها نیز ادای احترام می‌کنیم.

ملازاده جلودار اهل بابل و چشم پزشک است که در ۲۰ بهمن ماه سال ۱۳۶۰ در سن ۲۱ سالگی در عملیات چزابه مجروح شده است. این جانباز سرافراز دفاع مقدس باسابقه ۲۴ سال خدمت، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج