نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت پیگیری پرونده‌های مربوط به دوره گذشته شهرداری تهران از سوی شورای شهر تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، سهیلا جلودارزاده ابراز داشت: شهردار با توجه به این‌که مقام اجرایی است، می‌تواند در عدم انعقاد قرارداد با افراد ناسالم و پیمانکاران فاسد موثر باشد.

وی با اشاره به کنار رفتن نجفی از شهرداری تهران، گفت: امیدواریم شهردار جدیدی که روی کار می‌آید تمام تلاش خود را در جهت سلامت سیستم شهرداری به کار گیرد و البته متاسفیم که آقای نجفی به دلیل مشکلات جسمی استعفا داد و برای ایشان نیز آرزوی سلامتی داریم.  از بدیهی ترین ملزومات یک سازمان تلاش برای سلامت و رفع فساد می باشد و اگر این تلاش نباشد به دلیل فسادهایی که انجام می‌شود آن سیستم مضمحل می‌شود و مردم بزرگ‌ترین طرف زیان خواهند بود؛ چراکه هم عوارض برای شهر پرداخت کرده‌اند، هم سرمایه گذاشته‌اند و هم نتوانسته‌اند از آن خوب استفاده کنند.

وی با اشاره به پرونده‌های شهرداری دوره گذشته که از سوی نجفی مطرح شده بود، افزود: اگر این پرونده‌ها جنبه مجرمانه داشته باشد باید حتما دستگاه قضایی به آن رسیدگی کند و شورای شهر و شهردار جدید هم پیگیر آن باشند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: یکی از وظایف هر شهرداری به ویژه اگر عنوان اصلاح‌طلبی را یدک بکشد این است که نسبت به سالم‌سازی سیستم اقدام کند. اگر روابط و رانت وجود داشته باشد به ضرر مردم و شهرداری است. شورای شهر هم باید با توجه به رای‌ که از مردم گرفته نظارت لازم را داشته باشد.

وی اضافه کرد: شهردار با توجه به این‌که مقام اجرایی است، می‌تواند در عدم انعقاد قرارداد با افراد ناسالم و پیمانکاران فاسد موثر باشد و شورای شهر هم طبیعتا باید بر حسن اجرای این قراردادها نظارت کند و با حساسیت وظیفه نظارتی خود را انجام دهد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج