رییس پلیس راهور ناجا از افزایش 15 درصدی سفرهای نوروزی خبر داد و گفت: امسال با وجود افزایش سفرها، گره ترافیکی و ترافیک طولانی مدت نداشتیم.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار تقی مهری گفت: از اول طرح ترافیک نوروزی تاکنون 15 درصد افزایش تردد و 3 درصد افزایش جانباختگان تصادفات را داشته ایم.

وی همچنین عنوان کرد: 5هزار نیرو و 1500 دستگاه خودرو کمکی در نوروز امسال به کمک راهور آمدند.

سردار مهری گفت: امسال گره ترافیکی و در راه مانده نداشتیم ولی ترافیک سنگین مقطعی را در شهرهای شمالی و شهرهای زیارتی داشتیم.

رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به این که مردم نسبت به پارسال علی رغم افزایش ۱.۵ میلیون خودرو جدید در سال گذشته همکاری خوبی با پلیس داشتند و زمان سفر خود را مدیریت کردند گفت : در طول اجرای طرح نوروزی، سرعت و سبقت غیرمجاز و عدم توجه به جلو ناشی از خستگی وخواب آلودگی 85 درصد تصادفات فوتی را به خود اختصاص داد.

سردار مهری با اشاره به کاهش تلفات جاده ای در موج نخست سفرهای نوروزی گفت :در موج اول سفرها حدود 5 درصد کاهش تلفات را داشتیم ولی از چند روز گذشته بخصوص 10 فروردین که 37 کشته دادیم شاهد افزایش تلفات بودیم.

به گفته وی از اول فرودین تاکنون 3 درصد افزایش جانباختگان تصادفات را داشته ایم وبیشترین بار ترافیکی از شمال به جنوب و خروجی های مشهد را امروز شاهدیم.

رییس پلیس راهور اضافه کرد: بیشترین ترددهای نوروزی در استان های البرز، تهران، قزوین، مازندران، گیلان، قم و فارس بوده است و استان های فارس، کرمان، اصفهان، سیستان و بلوچستان و خوزستان بیشترین تصادفات فوتی را به خود اختصاص دادند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج