معاون اجتماعی راهور ناجا گفت: مهم ترین مساله در حین رانندگی حفظ تمرکز رانندگان است.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ جهانی معاون اجتماعی راهور ناجا اظهار کرد: بجز نقص های فنی حادث مثل ترکیدن لاستیک سالم یا خالی کردن ناگهانی ترمز و ... و نقص در راه ، تقریبا در بیشتر تصادفات عدم توجه و تمرکز راننده، پرخاشگری، خواب آلودگی و تعجیل در رانندگی تاثیر داشته است از این رو رعایت نکات سلامت روان در جاده ها و در حین رانندگی اولین اولویت در به سلامت رسیدن هموطنان است و کافی است که مردم آرامش خود را در حین رانندگی حفظ کنند.

وی افزود: خواب کافی در توجه و تمرکز رانندگان تاثیر به سزایی داشته و آرامش جسمی و روانی آنها را در پی دارد.

 معاون اجتماعی راهور ناجا افزود: رانندگان استراحت های بین راهی را بعد از طی مسافت طولانی فراموش نکنند ، این استراحت ها به رفع تنش و تمدد اعصاب رانندگان کمک می کند. بدین منظور بعد از 2 ساعت رانندگی حتما 15 دقیقه را به استراحت اختصاص دهند.

سرهنگ جهانی گفت: معمولا در مواقعی که رانندگان پشت ترافیک های طولانی مکث می کنند، تحمل خود را از دست داده و خستگی ناشی از ترافیک سنگین باعث می شود، بعداز رهایی از آن، با سرعت بیشتری مسافت را طی کنند که اقدام خطرناکی است. پس در مواقع ترافیک سنگین توصیه می شود صندلی خودروها را مایل کرده و عضلات بدن را شل کنند، یا اینکه از خودروها خارج شوند و تمام مدت ترافیک ، در حالت انقباض و تنش به سر نبرند و تا حد امکان شرایط ماندن در ترافیک سنگین را برای خود آسان کنند. (ترافیک های سنگین در این ایام به دلیل محدود بودن ظرفیت جاده ها و اصطلاحاً به عدم همخوانی ظرف و مظروف بر میگردد .)

وی ادامه داد: موسیقی ملایم می تواند افراد را به آرامش دعوت کند و خستگی ترافیک را کاهش دهد از این رو از گوش دادن به موسیقی هایی با ریتم تند و صدای بلند خودداری شود.

معاون اجتماعی راهور ناجا با بیان اینکه مهم ترین مساله در حین رانندگی حفظ تمرکز رانندگان است، ادامه داد: گفت و گو با تلفن همراه و ارسال پیامک یا تماشای فیلم بر کاهش توجه تاثیر منفی دارد و این موضوع میزان سرعت عمل راننده را در کنترل خودرو کاهش می دهد.

سرهنگ جهانی گفت ک سرنشینان خودرو باید حتی الامکان از گفت و گوهای جدی که راجع به مشکلات خانوادگی است، خودداری کنند، رانندگی نیاز به آرامش دارد، بنابراین باید از هر عاملی که این آرامش را برهم می زند، خودداری شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج