از آغاز رسمی سفرهای نوروزی تا امروز بیش از ۷.۵ میلیون ایرانی با استفاده از شیوه‌های مختلف حمل و نقل سفر کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج، از آغاز رسمی سفرهای نوروزی تا امروز بیش از ۷.۵ میلیون ایرانی با استفاده از شیوه‌های مختلف حمل و نقل سفر کرده‌اند.

آمارهای تجمعی وزارت راه و شهرسازی نشان می‌دهد تا پایان روز دوم فروردین (هشتمین روز سفرها)، جاده‌ها اصلی‌ترین انتخاب مسافران نوروزی بوده اند.

در طول این مدت، بیش از چهار میلیون و 700 هزار مسافر از طریق جاده‌های کشور سفر کرده‌اند که بخشی از آن‌ها به وسیله حمل و نقل عمومی جابجا شده‌اند و همچنان سهم خودروهای شخصی بیش از دیگر بخش‌هاست.

طبق آمارهای ارائه شده از سوی وزارت راه، تا پایان روز هشتم بیش از 160 هزار مسافر از طریق مرزهای زمینی وارد ایران شده اند و همچنین بیش از 370 هزار نفر نیز از مرزهای داخلی کشور خارج شده اند.

پس از جاده، سفرهای هوایی بیشترین اقبال را داشته اند و طبق آخرین آمار در فرودگاه‌های ایران بیش از یک میلیون و 220 هزار مسافر جابجا شده اند و در طول این مدت 9878 پرواز نیز در این فرودگاه‌ها انجام شده است.

آمار گردشگری دریایی نیز نشان می دهد که در نوروز امسال تا کنون بیش از 885 هزار مسافر دریایی به وسیله حدود 9000 شناور فعال در آب‌های ایران جابجا شده اند و آمار گردشگران نیز در این حوزه به عدد 534 هزار نفر رسیده است.

در حوزه ریلی نیز تاکنون حدود 690 هزار مسافر جابجا شده اند که هنوز نسبت ظرفیت حدود یک میلیون و 800 هزار صندلی در نظر گرفته شده فاصله‌ای قابل توجه دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج