دستور جلسه رسیدگی به اعتراض فرمانداری به لایحه بودجه 97 شهرداری تهران مورد بررسی اعضا قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در جریان بررسی اعتراض هیات تطبیق فرمانداری به مصوبه بودجه سال 97 شهرداری تهران و شرکت های تابعه با نظر کمیسیون برنامه و بودجه 9 بعد از این مصوبه تغییر کرد.

این در حالی  بود که بعد از رای گیری این تغییرات در صحن علنی شورای شهر , اعضا تغییرات 7 بند را پذیرفتند و به آن رای دادند اما 2 بند باقی مانده به تاکید اعضای شورای شهر بدون تغییر ماند و رای به ابقای آن داده شد.

سخنگوی شورای شهر تهران در بررسی این دستور جلسه بیان کرد: هیات تطبیق با این نوع  اعتراض ها عملا وارد بحث محتوا شده در حالی که بحث ما یک بحث شکلی و حقوقی است.

علی اعطا ادامه داد: باید شان شورا رعایت شود و چنانچه پیشنهادی مورد موافقت اعضا است در حیطه هیات تطبیق باشد این هیات باید موردی را که مغایرت با قانون دارد و یا در حیطه اختیارات شورا نیست، مورد بررسی قرار دهد و برخی موارد از جمله لیست املاک و ارائه آن به شورا که در حیطه وظایف شوراست رد آن در صلاحیت هیات تطبیق نیست و ما بر این مورد باید پافشاری کنیم.

محمد سالاری، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای هر تهران نیزدر این باره بیان کرد: بر اساس این تبصره شهرداری تهران باید املاک و اراضی که می خواهد به فروش برساند یا تهاتر کند باید به شورا ارسال کند، این موضوع در جهت شفاف سازی است و یکی از مصوبات دقیق شورا بوده است و اگر به لیست فروش شهرداری دقت کنید متوجه می شوید باغ پرندگان در لیست فروش بوده و همچنین چند بوستان دیگر در این لیست وجود داشته است و اصرار و تقاضا داریم در برابر این اعتراض  به مصوبه خود اصرار کنیم.

حسن رسولی، خزانه دار شورای شهر تهران نیز تاکید کرد: در زمان تصویب بودجه گفتم شهرداری از منظر اجرایی مکلف است فهرست کلیه املاک و اراضی یعنی حتی یک زیر پله را به شورا ارائه کند و سپس کسب مجوز کند. شهرداری موظف است نسبت به راه اندازی سامانه الکترونیکی گزارش عملکرد بودجه اقدام کند که با این بند این هدف نیز اجرایی می شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج