ایراندخت درودی نقاش و هنرمند کشور برای پیگیری ساخت موزه نقاشی درودی برای نخستین بار وارد صحن علنی شورای شهر تهران شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، ایران درودی با توجه به کهولت سن در حالی برای احقاق حق خود در خصوص همکاری شهرداری تهران برای ساخت موزه نقاشی درودی به صحن علنی شورای شهر تهران آمد که چندی پیش لایحه تصویب جانمایی موزه وی واقع د منطقه 6 تهران از سوی اعضای شورای شهر تهران راای نیاورد و همین مساله باعث شد تا خلیل آبادی به نشانه اعتراض صحن شورا را ترک کند.

علی اعطا به عنوان یکی از معترضان به این لایحه عنوان کرده بود که فضایی که برای ساخت موزه نقاشی درودی در نظر گرفته شده است در خور شان این هنرمند نیست و باید جای مناسبی را برای این نقاش هنرمند جهت ساخت موزه در نظر گرفت.

رئیس شورای شهر تهران با تششکر از حضور ایراندخت درودی دز صحن علنی شورای شهر تهران گفت: خوشبختانه موضوع احداث موزه ایران درودی در مسیر قانونی قرار گرفته و جلسه کمیته مشترک به نتیجه رسیده است.

محسن هاشمی یادآور شد:  نتایج این جلسه در جلسات آینده در دستور کار قرار می گیرد و موضوعی برای ناراحتی وجود ندارد.

لازم به توضیح است که  ایران دخت درودی نقاش 81 ساله ایران  است که آثار وی در 200 نمایشگاه گروهی در کشورهای ایران، فرانسه، سوئیس، ژاپن، بلژیک، آمریکا، استرالیا، کانادا، آلمان و امارات در معرض دید عموم قرار گرفته است.

درودی خانه‌ خود را در فرانسه فروخته و سرمایه‌اش را به ایران آورد تا در کشور این موزه را بسازد و آثار وی هرکدام چندین میلیارد ارزش دارند و درودی همه آثارش را به ملت ایران بخشیده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج