رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران نظارت بر فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و رفاهی نوروزیشهرداری تهران را ضروری دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، الهام فخاری در پنجاه و سومین جلسه شورای شهر تهران با بیان این مطلب افزود: با هدف نظارت بر عملکرد شهرداری تهران در بزرگداشت آیین های نوروزی سال 1397 از سوی شورای اسلامی شهر تهران ستادی با عنوان ستاد نظارت بر فعالیت های فرهنگی، اجتماعی، رفاهی نوروزی شهر تهران تشکیل شود.

وی با انتقاد به عدم هماهنگی و انسجام نداشتن و برنامه ریزی دیرهنگام برای بزرگداشت آیین نوروز در ایام تعطیلات نوروزی ادامه داد: به موجب مصوبه ساماندهی نحوه مشارکت شهرداری تهران در برگزاری مراسم و آیین هــای سنتی در تهران در خصوص وجود نارسایی های موجود در بزرگداشت آیین های نوروزی 97 شهر تهران باید مواردی را متذکر شوم.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در این زمینه مطابق بند د دستورالعمل پیوست مصوبه کمیته راهبردی وجود ندارد که این امر باعث عدم ایجاد هماهنگی و انسجام در میان بخش های مختلف مجری برگزاری این آیین در شهرداری تهران شده است،  بیان کرد: عدم وجود برنامه مدون در زمان مناسب و نبود دستورالعمل های لازم از دیگر نتایج عدم تشکیل این نهاد است.

وی  عدم ارائه گزارش هایی مبنی بر مشارکت با دیگر دستگاه‌های متولی در این خصوص به ویژه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تبصره 3 دستورالعمل مذکور را مشکل دیگر در این حوزه دانت و یادآور شد: مورد سوم عدم وجود گزارشی مبنی بر همکاری و مشارکت با تشکل های غیر دولتی بند د قسمت 4 دستورالعمل مذکور است.

فخاری تاکید کرد: با هدف نظارت بر عملکرد شهرداری تهران در بزرگداشت آیین های نوروزی سال 1397 از سوی شورای اسلامی شهر تهران ستادی با عنوان ستاد نظارت بر فعالیت های فرهنگی، اجتماعی، رفاهی نوروزی شهر تهران تشکیل شود.

به اعتقاد وی؛  این ستاد با عضویت نمایندگانی از کمیسیون ذیربط (فرهنگی و اجتماعی) و به کارگیری گروه ناظران و ارزیابان تشکیل و کار نظارت میدانی، بررسی گزارش های عملکرد، نظرسنجی از شهروندان و .... را در ایام نوروزی به انجام رسانده و پس از این ایام نتایج کار خود را در قالب ارزیابی سازمان های مجری این برنامه ها ارائه کند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج