موج
کدخبر : ۲۱۸۳۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-218301

رئیس کمیته عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران پیشنهاد داد:

رئیس کمیته عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران پیشنهاد داد تا هزینه بلیت تک سفره مترو تهران- کرج به 2000 تومان افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج،  محمد علیخانی در چهل و نهمین جلسه شورای شهر تهران در جریان بررسی لایحه قیمت بلیت مترو و اتوبوس با بیان این مطلب افزود: بلیت تک سفره هزار تومان، تک سفره حومه دو هزار تومان و تک سفره برای فرودگاه امام 10 هزار تومان پیشنهاد می شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه قیمت تمام شده هر بلیت مترو 2300 تومان است که در این میان مسافران تنها 500 تومان از آن را پرداخت می کنند.

به گفته رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران؛ این در حالی است که درآمد حاصل از فروش بلیت 500 تومانی به شهروندان در سال تنها 20 میلیارد تومان است که اگر قیمت واقعی آن از مسافران گرفته شود درآمد خالص از فروش بلیت به 90 میلیارد تومان افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی مترو 70 میلیارد تومان زیان می دهد، بیان کرد: این میزان افزایش تنها ۱۲ میلیارد تومان از این زیان ها را جبران می کند، در ساعات غیر پیک، شهرداری می تواند ۱۵ درصد و در روزهای تعطیل ۳۰ درصد تخفیف دهد. همچنین مسافرانی که از کارت بلیت استفاده می کنند براساس مسافت و ۶۶ درصد تخفیف می گیرند.

پیشنهاد علیخانی با اعتراض اعضای شورای شهر تهران روبه رو شد به گونه ای که عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران یادآور شد: این افزایش قیمت ها غیر متعارف است و اتفاقی غیر عادی است. باید در تعیین نرخ ها مسئله اجتماعی را در نظر بگیریم.

احمد مسجد جامعی تاکید کرد: کسانی که در حومه تهران زندگی می کنند به خاطر هزینه های بالا به حومه رفته اند و نباید فشار زیادی به آنها وارد کنیم و یکباره ۱۵۰ درصد افزایش قیمت بدهیم.

به گفته وی؛  اگر افزایش سال های گذشته را هم بررسی کنیم براساس تورم و شرایط اجتماعی نرخ ها تعیین می شد و این افزایش غیرعادی است و روال مترو، روند زیان دهی بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها