هفدمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک، دقایقی پیش با حضور شهردار تهران ، معاون حمل و نقل و ترافیک، شهرداران مناطق ٢٢ گانه و با حضور میهمانان خارجی، آغاز بکار کرد.

به گزارش  خبرنگار خبرگزاری موج؛ رئیس هیات علمی در مراسم افتتاحیه هفدمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک ، گفت: بیش از 1000 مقاله علمی در 12 محور «شانزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک» مورد پذیرش قرار گرفت که در این میان به ترتیب سه محور «ایمنی ترافیک»، «برنامه ریزی حمل و نقل» و «حمل و نقل همگانی»، پذیرای بیشترین مقالات پذیرفته شده بودند. 

محمود صفارزاده با بیان این مطلب افزود: ۱۷۰ مقاله از تعداد آثار ارایه شده به عنوان آثار برتر انتخاب شد که در طول کنفرانس ارائه و ۱۷۰ مورد هم در پوستر استفاده می‌شوند. 

وی ضمن غنیمت شمردن این رویداد که در آن بستر مناسبی جهت تبادل دیدگاه ها و تجربیات در سطوح داخلی و بین المللی فراهم شده،از برگزاری بالغ بر 60 نشست علمی-تخصصی در قالب محورهای 12گانه کنفرانس خبر داد. 

رئیس هیات علمی کنفرانس از حمل و نقل همگانی، سیستم های هوشمند حمل و نقل، برنامه ریزی حمل و نقل و شهرسازی، ایمنی ترافیک و ریسک، حمل ونقل و توسعه پایدار ، مهندسی ترافیک، اقتصاد حمل ونقل ، مدیریت سیستم های حمل و نقل و ترافیک ، آموزش ترافیک ، قوانین و مقررات یکپارچه ترافیک ، حمل ونقل غیر موتوری و طراحی هندسی معابر به عنوان محورهای این کنفرانس وی  با تاکید بر اینکه هفدمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل ونقل و ترافیک با حضور بیش از 15 نفر از اساتید برجسته بین المللی و حمایت 29 دانشگاه و نهاد داخلی و خارجی برگزار خواهد شد، بیان کرد: مهمانان از کشورهای اتریش، آلمان، آمریکا، کانادا و اسپانیا بوده وهمچنین مقالات نیز از کشورهای همجوارمان چون ترکیه، پاکستان و اردن دریافت شده است. 

صفارزاده کنفرانس بین المللی ترافیک را مهم‌ترین رویداد علمی کشور در حوزه مهندسی حمل‌ ونقل و ترافیک دانست که در ۲۲ سال گذشته ۱۶ دوره آن با حضور اساتید و اندیشمندان خارجی و داخلی برگزار شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج