مدیر واحد مدل‌سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: میانگین شاخص کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۲ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص در حال حاضر ۶۰ و کیفیت هوا در شرایط سالم است.

به گزارش خبرگزاری موج،  شاخص کیفی هوای تهران پس از بارش شدید برف 60 و در وضعیت سالم قرار گرفت.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای پایتخت طی امروز (۹ بهمن) در شرایط مطلوب است و انتظار می‌رود تا فردا (۱۰ بهمن) شرایط کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران همچنان در شرایط سالم قرار داشته باشد.

افزود: بر اساس نتایج پارامترهای هواشناسی پیش بینی شده برای ایستگاه مهرآباد، در برخی ساعات صبح‌گاه امروز بارش پراکنده و خفیف و وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متربرثانیه انتظار می‌رود.

سه‌شنبه (۱۰ بهمن) از میزان ناپایداری جوی کاسته می‌شود

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در ادامه گفت: به تدریج در روز سه‌شنبه (۱۰ بهمن) از میزان ناپایداری جوی کاسته می‌شود و تنها برخی ساعات همراه با وزش باد موثر خواهد بود. پیش بینی می شود این شرایط در روز چهارشنبه (۱۱ بهمن) کمابیش ادامه داشته باشد.

شاخص کیفی هوای تهران

دمای امروز کاهش محسوسی می‌یابد

وی افزود: دما طی امروز کاهش محسوسی می‌یابد و در اکثر ساعات مقدار دما پایین تر از صفر درجه سانتیگراد خواهد بود. این شرایط در روز سه شنبه همچنان تداوم دارد و از روز چهارشنبه (۱۱ بهمن) دما افزایش نسبی خواهد یافت.

شهبازی در پایان گفت: میانگین شاخص کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۲ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص در حال حاضر ۶۰ و کیفیت هوا در شرایط سالم است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج