صبح امروز در جریان چهل و یکمین جلسه شورای شهر تهران دستور جلسه اصلاح لایحه مجوز اخذ توقف ساعتی در میادین میوه و تره بار شهر تهران به تصویب اعضا رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در بررسی این دستور جلسه، خزانه دار شورای شهر تهران گفت: در اجرای تبصره یکم ماده ذیل واحده مصوبه اصلاحیه مجوز اخذ حد توقف ساعتی از وسایل نقلیه وارده به میادین میوه و تره‌بار و فرآورده‌های کشاورزی، مصوب 255 جلسه رسمی شورای اسلامی شهر تهران در اردیبهشت 95، به سازمان مدیریت و میادین میوه‌ و تره‌بار شهرداری تهران اجازه داده می‌شود از تاریخ تصویب و ابلاغ این مصوبه بر اساس تعرفه‌های مصوب این ماده واحده نسبت به اخذ ورودیه و حق توقف ساعتی از وسایل نقلیه وارده به میادین برحسب نوع وسیله اقدام کنند.

حسن رسولی افزود: لایحه‌ ارسالی شهرداری سه بار توسط کمیسیون های ذیربط اصلاح شده است و بر اساس تصمیم جدید از سواری‌هایی که وارد میدان مرکزی میوه و تره بار می‌شوند نیز عوارض اخذ خواهد شد.

وی ادامه داد: موضوع دیگر اینکه علاوه بر 275 هکتار عرصه میدان مرکزی، تمامی میادین میوه و تره‌بار فرعی سطح شهر به‌خصوص آن دسته از میادینی که دارای سطوح توقف وسائط نقلیه هستند، مجوز اخذ عوارض دارند و می توانند تا سقف 35 درصد نسبت به قیمت های سال 95 افزایش قیمت داشته باشند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه از سال 86 تا 95 هیچگونه افزایش قیمتی صورت نگرفته است، بیان کرد: فقط طی یک سال گذشته بیش از 35 درصد هزینه‌های نگه‌داشت این عرصه که سرفصل‌های متعددی دارد اضافه شده، پیشنهاد مشترک دو کمیسیون برنامه و بودجه و حمل و نقل و عمران این است که شورا موافقت کند قیمت ها تا 35 درصد افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری موج، اصلاحیه این لایحه با 15 رای  به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج