مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: میانگین شاخص کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۴ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص هم اکنون ۳۴ و در شرایط پاک است.

به گزارش خبرگزاری موج، شاخص کیفی هوای تهران 34 و سالم است. مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا امروز بر برقراری شرایط کیفی هوای مطلوب دلالت می‌کند ، گفت:انتظار می‌رود تا فردا (۹ بهمن) وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران همچنان در شرایط سالم قرار داشته باشد.

دمای هوا طی دو روز آینده کاهش محسوسی خواهد یافت

با بیان اینکه نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا امروز بر برقراری شرایط کیفی هوای مطلوب دلالت می‌کند، گفت: گفت: دمای هوا طی دو روز آینده کاهش محسوسی خواهد یافت و در برخی ساعات به دمای زیر صفر درجه سانتیگراد خواهد رسید.

در بعدازظهر از میزان ناپایداری جوی کاسته می‌شود

وی افزود: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از برقراری شرایط جوی ناپایدار طی امروز است و در برخی ساعات بارش برف و وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوب غربی-غربی انتظار می‌رود و به تدریج در بعدازظهر از میزان ناپایداری جوی کاسته می‌شود.

شاخص کیفی هوای تهران

این شرایط فردا همچنان ادامه خواهد داشت

شهبازی همچنین اظهار کرد: این شرایط فردا همچنان ادامه خواهد داشت و در برخی ساعات همراه با وزش باد موثر خواهد بود. با تداوم این شرایط در روز سه شنبه، (۱۰ بهمن) برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید به بزرگی ۵ تا ۸ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی - جنوب غربی پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: دمای هوا طی دو روز آینده کاهش محسوسی خواهد یافت و در برخی ساعات به دمای زیر صفر درجه سانتیگراد می‌رسد.

شهبازی در پایان اظهار کرد: میانگین شاخص کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۴ و هوا در شرایط  سالم بود . این شاخص هم اکنون ۳۴ و در شرایط  پاک است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج