مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران گفت: واحدهای سیار معاینه فنی این امکان را دارند که با یک تماس تلفنی شهروندان تمامی تست های لازم را در محدوده هایی که امکان توقف این واحدها بدون مزاحمت وجود داشته باشد را انجام دهد.

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری موج،  سید نواب حسینی منش در مراسم رونمایی از واحدهای سیار معاینه فنی و سیستم نوبت دهی آنلاین با بیان این مطلب افزود: با توجه به اینکه توسعه کمی مراکز در شهر تهران به دلیل افزایش سالیانه تعداد خودروها اجتناب ناپذیر بوده، اما راه اندازی و خدمات مراکز ثابت به علت بالا بودن ارزش زمین و محدودیت فضا و مکان در کلانشهر تهران توسط بخش خصوصی با مشکلات زیادی همراه است، به همین دلیل برای رفع نیاز شهروندان، مدیریت شهری راه اندازی واحد سیار (موبایل) معاینه فنی خودرو در شهر تهران را با اخذ مجوزهای لازم از وزارت کشور با مشارکت بخش خصوصی تدبیر کرده است.

وی با بیان اینکه قابلیت حمل، امکان ارتباط با سامانه ملی معاینه فنی سیمفا از طریق ارتباط شبکه ای WIFI و بدون نیاز به برق شهر (با ژنراتور فعال می شود.) ادامه داد:  ظرفیت کاری ۱۵۰ دستگاه خودرو در یک شیفت کاری در روز، استقرار در مناطق مختلف شهرداری که فاقد مرکز معاینه فنی ثابت است، را از جمله ویژگی های راه اندازی این واحد های سیار بوده است.

به گفته حسینی منش؛  واحد سیار معاینه فنی، دارای استانداردهای لازم  تجهیزات تست معاینه فنی با قابلیت بهینه سازی و به روز رسانی از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری است.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران همچنین به  راه اندازی،۶ واحد سیار معاینه فنی تک خطه دیگر نیز در آینده نزدیک  خبرداد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج