مشاور اقتصادی وزیر آموزش و پرورش جزئیات برگزاری انتخابات نمایندگان منتخب فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، حصیری در نشستی که به مناسبت برگزاری انتخابات نمایندگان منتخب فرهنگیان در هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان برگزار شد گفت: ماده ۱۲بند ۳ اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان اختیاری به وزیر آموزش و پرورش برای انتخاب اعضای هیات امناء داده است.

وی افزود: وزیر آموزش و پرورش تفویض اختیار کرده است تا انتخاباتی برگزار و سه نفر از فرهنگیان معرفی شوند که چهار سال عضو هیات امنا باشند که دو نفر نماینده و یک نفر بازرس است.

مرحله اول انتخابات، استانی است

مشاور اقتصادی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مرحله اول انتخابات، استانی است و سهمیه هر استان متناسب با تعداد اعضای آن مشخص شده است اظهار کرد: ۸۳ نفر به مرحله دوم راه می یابند و در نهایت انتخابات نهایی شکل می گیرد.

حصیری ادامه داد: ۱۱ تا ۱۷ بهمن فرصت ثبت نام داوطلبان در سامانه طراحی شده است و ۱۸ تا ۲۰ بهمن از ساعت ۸ تا ۲۰ رای گیری انجام می شود و ساعت ۲۴ روز آخر نتایج اعلام می شود.

جزئیات برگزاری انتخابات نمایندگان منتخب فرهنگیان

وی افزود: امیدواریم مرحله دوم سریعا برگزار شود که تاریخ آن در پایان رای گیری مرحله اول مشخص می شود.

مشاور اقتصادی وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی درباره تخلفات رخ داده در صندوق ذخیره و نارضایتی معلمان از عملکرد این صندوق گفت: درخصوص تخلفات رخ داده در صندوق ذخیره دستگاه‌های مربوط ورود کرده و پاسخ های لازم را ارائه کرده اند. بنده به عنوان مشاور اقتصادی نقشی در مسائل گذشته، حال و آینده صندوق ندارم و مسوول برگزاری انتخابات هستم.

رئیس ستاد راهبری انتخابات نمایندگان منتخب فرهنگیان در هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان درباره پیشنهادی مبنی بر اختصاص سهمیه به زنان نیز گفت: این پیشنهاد در حال بررسی است.

تاکنون حضور در هیأت امنا انتصابی بوده است

وی با اشاره به اینکه این دونفر منتخب فرهنگیان نماینده وزیر هستند و می‌توانند مسائل صندوق را رصد و گزارش دهند عنوان کرد: تعداد اعضای هیأت امنای صندوق بین ۵تا ۷ نفر است. تا امروز ۵ عضو در هیأت امنا داریم که دو نفر دیگر نیز از فرهنگیان به آنها افزوده می‌شود. تا کنون انتخاباتی در کار نبوده و حضور در هیأت امنا انتصابی بوده است.

حصیری ادامه داد: منتخبان دوره‌های آموزشی لازم را می‌گذرانند و با حضور در هیأت امنا می‌توانند به فرهنگیان از وضعیت صندوق گزارش دهند.


داوطلبان باید ۱۲ سال سابقه کار پیمانی یا رسمی داشته باشند

مشاور اقتصادی وزیر آموزش و پرورش درباره شرایط داوطلبان برای ثبت نام در سامانه entekhabat.Medu.Ir گفت: داوطلبان باید ۱۲ سال سابقه کار پیمانی یا رسمی داشته باشند و حداقل ۵سال سابقه عضویت در صندوق ذخیره داشته و دارای مدرک کارشناسی و بالاتر باشند.

وی افزود: معاونان وزیر، مدیران کل استان ها و معاونین و روسای شهرستان ها و مناطق نمی توانند به عنوان داوطلب ثبت نام کنند. همچنین تبلیغات در فضای مجازی آزاد و تبلیغات محیطی ممنوع است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج