معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از حذف سهمیه طرح ترافیک تمامی گروه های خاص از جمله خبرنگاران خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، محسن پور سید آقایی در مراسم رونمایی از نخستین مرکز معاینه فنی سیار و سیستم نوبت دهی آنلاین با بیان این مطلب افزود:  چندین مرکز معاینه فنی ثابت در سطح شهر داریم، اما شهروندان برای دسترسی به آن‌ها باید مسافت زیادی را طی کنند،‌ که به همین منظور با همکاری بخش خصوصی، مراکز سیار معاینه فنی در کشور  ایجاد شد.

وی با بیان اینکه تجهیزات این واحد سیار معاینه فنی خودرو از آلمان خریداری و  با کمک سرمایه‌گذار بخش خصوصی در ایران ساخته شده است،  ادامه داد: این واحدهای سیار معاینه فنی خودرو به درخواست شهروندان و در یک مدت معین در محلات مستقر شده و مردم می‌توانند از این مراکز استفاده کنند.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه برای هر خودرو  یک ساعت زمان برای انجام تمام مراحل معاینه فنی لازم است بیان کرد: مردم تشویق خواهند شد که نسبت به اخذ معاینه فنی اقدام کنند.

وی  با اشاره به اینکه این واحدهای سیار، خودروهای CNG سوز را پوشش نمی‌دهند،‌ اما می توانند تست معاینه فنی برتر و معمولی بگیرند، تاکید کرد: این واحدهای سیار دستگاه موتور برق دارند، اما در عین حال می‌توانند از برق شهری هم استفاده کنند

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به اجرای  سراسری طرح LEZ در سال آینده خبر داد و یاد آور شد:  براساس لایحه بودجه سال 97 شهرداری، طرح LEZ در تمام تهران اجرایی می‌شود.

معاینه فنی

به گفته وی؛ طرح براساس داشتن معاینه فنی است و اگر خودروی شهروندان معاینه فنی نداشته باشد، جریمه می‌شوند.

معاون شهردار تهران همچنین درباره طرح ترافیک شهر تهران نیز گفت:  براساس طرح ترافیک جدید 40 هزار نفر از مردم به صورت روزانه می‌توانند وارد محدوده شوند که دسترسی مردم عادی به محدوده طرح ترافیک آسان‌تر خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه قیمت طرح ترافیک روزانه نسبت به دوره‌های قبل کاهش یافته است، افزود: در حال حاضر نرخ‌ها در دستور کار بررسی شورای شهر است، اما قیمت طرح نسبت به قبل کاهنده است.

پورسیدآقایی با اشاره به اینکه  مردم می‌توانند زمان خود را برای ورود به محدوده طرح ترافیک مدیریت کنند، افزود: از 13 هزار و 400 تومان به صورت حداقلی و 36 هزار تومان به صورت حداکثری قیمت طرح متفاوت است.

وی با بیان اینکه امسال سهمیه خرید سالیانه برای هیچ گروهی نداریم ، تاکید کرد: تنها مجوز برای افرادی که شغلشان به گونه‌ای است که باید بطور مداوم در طرح وارد شوند در نظر گرفته شده که این مجوز تنها به منزله‌ این است که جای این افراد برای ورود به محدود رزرو شده است اما از نظر نحوه پرداخت با دیگران تفاوتی ندارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج