رئیس کل دادگستری استان تهران خطاب به مدیران قضایی تاکید کرد: باید میان مجموعه مدیریت قضایی و افراد تحت مسوولیت آنان تعامل و همدلی عمیق وجود داشته باشد؛ لذا از این رو رابطه تنگاتنگ دادستان و رئیس کل دادگستری را یک الزام اداری می‌دانم.

به گزارش خبرگزاری موج، در نشست دوره‌ای روسای دادگستری و دادستان‌های شرق استان تهران، غلامحسین اسماعیل رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن تقدیر از زحمات مدیران قضایی، قضات و کارکنان اداری به بیان روایتی از پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) با این مضمون که کسی که رضایت و خشنودی خداوند متعال را بر رضایت و خشنودی خود ترجیح دهد خدا نیز او را در برآوردن نیاز مردم کفایت می کند پرداخت.

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: امروز تشکیلات قضایی از یک سو با حجم فراوان کار و پرونده ها و از طرف دیگر با کمبودها و مشکلات عدیده ای مواجه است و مرتبا از این وضعیت، گله و شکایت می‌شود و بهترین راهکار برای برون رفت از این امر غلبه بر مشکلات مطروحه، قطع نظر از پیگیری های مدیریتی که جای خود دارد، مسلما انجام اقدامات جهادی آن هم فقط برای جلب رضایت خداوند متعال است. به عبارت دیگر از مفاد روایت فوق چنین استفاده می شود که چنانچه ما رضایت حق را بر رضایت خود و دیگران ترجیح دهیم در آن صورت با کمک الهی مشکلات و خواسته های مردم از عدلیه برطرف خواهد شد که امید است همکاران در حوزه های قضایی مختلف با این رویکرد به انجام وظایف محوله بپردازند.

رابطه تنگاتنگ دادستان و رئیس کل دادگستری را یک الزام اداری می‌دانم

اسماعیلی خطاب به مدیران قضایی تاکید کرد: در همین راستا باید میان مجموعه مدیریت قضایی و افراد تحت مسئولیت آنان تعامل و همدلی عمیق وجود داشته باشد؛ لذا از این رو رابطه تنگاتنگ دادستان و رئیس کل دادگستری را یک الزام اداری می‌دانم چه به صورت درون سازمانی و چه به صورت برون سازمانی، با تحقق مراتب مذکور و برقراری وحدت عملی، در رتق و فتق امور، موفقیت‌های بی‌شماری حاصل می شود و عمده‌ترین نتیجه آن ارتقای سطح رضایت مندی مردم خواهد بود. توقع مدیریت استان از مسئولین قضایی انجام نظارت همه جانبه از حیث عملکردی و رفتاری بر همکاران در برخورد با مردم و سایرین است.

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی (حفظه الله تعالی) در دیدار با مردم انقلابی قم با اشاره به حوادث اخیر فرمودند در مسیر خدمت رسانی به مردم در بخش های مختلف کاستی هایی وجود دارد و ضروریست سریعا رفع شود، با توجه به این فرمایش رهبری همه ما موظفیم با هدف جلب رضایت الهی و با تمام توان در جهت خدمت به مردم بصیر و آگاه کشورمان تلاش جهادی کنیم.

غلامحسین اسماعیلی

اسماعیلی در پایان سخنان خود بار دیگر به رسیدگی و تعیین تکلیف پرونده های مسن با یک برنامه ریزی دقیق و زمان بندی مناسب و همچنین ثبت صحیح اطلاعات در سیستم سمپ سیستم مدیریت پرونده های قضایی  از سوی کاربران مربوطه تاکید کرد.

در ادامه جلسه مطابق با دستور کار تنظیمی، آمار دقیق و کاربردی عملکرد دادگستری‌ها و دادسراهای شرق استان تهران به تفکیک از ناحیه شجاعی سرپرست حوزه معاونت آمار و فناوری اطلاعات مطرح شد و به نحو مبسوط مورد بررسی و مداقه قرار گرفت و سپس مدیران قضایی حاضر در جلسه به بیان آمار عملکرد و نیز مشکلات مربوط به حوزه مسوولیت خود پرداختند که حسب مورد از سوی معاونین قضایی رئیس کل در قسمت های مختف، پاسخ های لازم ارائه و در نهایت تصمیماتی نیز اتخاذ شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج