مدیرعامل کانون هموفیلی ایران با اشاره به اینکه سازمانهای بیمه‌گر به تعهدات خود در قبال بیماران خاص عمل نمی‌کنند، عنوان کرد: هم اکنون بیماران مبتلا به هموفیلی، تالاسمی و دیالیز به دلیل انباشت بدهی بیمه‌ها نمی‌توانند دسترسی راحتی به داروهایشان داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیر عامل کانون هموفیلی ایران به بیان مشکلات بیماران خاص در تامین داروهایشان و عدم همکاری سازمان های بیمه گر با این بیماران اشاره کرد.

فرآیند تامین داروی برخی بیماران هموفیلی با اختلال مواجه شده است

احمد قویدل - مدیرعامل کانون هموفیلی ایران افزود: هم اکنون به دلیل بدعهدی بیمه‌ها، فرآیند تامین داروی برخی بیماران هموفیلی با اختلال مواجه شده است. حال در این شرایط نامطلوب مالی، اضافه کردن چند بیماری به فهرست بیماریهای خاص، کاملا بی‌معنی است و هیچ نفعی به حال بیماران خاص جدید و قدیم نخواهد داشت.

اضافه شدن بیماری‌های ام اس، ای بی، اختلالات متابولیک و اوتیسم به فهرست بیماری‌های خاص

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر اضافه شدن بیماری‌های ام اس، ای بی، اختلالات متابولیک و اوتیسم به فهرست بیماری‌های خاص، یادآور شد: با توجه به اینکه هیچ بودجه جداگانه‌ای برای این بیماران در نظر گرفته نشده است، این مصوبه نمی‌تواند مشکل بیماران خاص را حل کند.

 بیماران خاص

وی با اشاره به اینکه سازمانهای بیمه‌گر به تعهدات خود در قبال بیماران خاص عمل نمی‌کنند، عنوان کرد: هم اکنون بیماران مبتلا به هموفیلی، تالاسمی و دیالیز به دلیل انباشت بدهی بیمه‌ها نمی‌توانند دسترسی راحتی به داروهایشان داشته باشند.

 مصوبه کمیسیون تلفیق، کاملا شکلی شعارگونه و نمایشی است

قویدل گفت: بدیهی است که با پرداخت نشدن بدهی بیمه‌ها و در نظر نگرفتن بودجه جداگانه برای حمایت از بیماران خاص جدید، این مصوبه کمیسیون تلفیق، کاملا شکلی شعارگونه و نمایشی به خود خواهد گرفت که فقط روی کاغذ از بیماران خاص جدید حمایت خواهد کرد.

منابع لازم برای حمایت از بیماران خاص تخصیص داده شود

وی تاکید کرد: ما موافق اضافه شدن بیماریهای صعب العلاج به فهرست بیماری‌های خاص هستیم، اما به شرطی که منابع لازم برای حمایت از این بیماران تخصیص داده شود، اما در غیر این صورت، مشکلات این بیماران تشدید خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج