شهردار تهران در پاسخ به تذکر مجید فراهانی، پیشنهادات و اقدامات صورت گرفته در زمینه «لزوم تعیین تکلیف بدهی‌های فی مابین دولت و شهرداری تهران در بودجه سال 1397« را در نامه‌ای به محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای شهر تهران، مطرح و ارسال کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران در بیست و چهارمین جلسه رسمی شورای شهر تهران، در تذکرات پیش از دستور خود خواستار تعیین تکلیف بدهی‌های بین دولت و شهرداری در بودجه سنواتی 97 شده بود.

مجید فراهانی در آن زمان پیشنهاد کرد: کارگروهی ویژه با حضور نوبخت، شهردار تهران یا معاونان او به همراه کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران پیگیری لازم را انجام دهند.

دکتر محمدعلی نجفی، شهردار تهران نیز در پاسخ به تذکر مجید فراهانی، پیشنهادات و اقدامات صورت گرفته در زمینه «لزوم تعیین تکلیف بدهی‌های فی مابین دولت و شهرداری تهران در بودجه سال 1397» را در نامه‌ای به محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای شهر تهران، مطرح و ارسال کرد.

در متن این نامه آمده است:

پیشنهادات شهرداری تهران در زمینه تبصره‌ها و ردیف‌های اعتباری لایحه بودجه سال آتی کل کشور با مشارکت موثر کلیه معاونت‌های ستادی شهرداری تدوین و به هیات محترم دولت و سازمان برنامه و بودجه ارائه گردیده است که اهم پیشنهادات ارسالی به شرح ذیل می‌باشد:

1- مستثنی شدن استان تهران از نظام توزیع عوارض و موضع قانون مالیات برارزش افزوده در ماده 6 برنامه پنج ساله ششم توسعه.

2- برقراری نرخ 15 درصد عوارض بنزین مازاد بر وضع موجود در شهر تهران.

3- پیش‌بینی 9هزار میلیارد ریال ردیف اعتباری جهت پرداخت مطالبات شهرداری‌های کشور از دولت.

4- پیش بینی 40 هزار میلیارد ریال برای توسعه حمل ونقل عمومی و اجرای زیرساخت های شهری و 10 هزار میلیارد ریال یارانه تسهیلات بانکی نوسازی مسکن در بافت‌های ناکارآمد شهری از محل هدفمندی یارانه ها.

5-امکان استفاده از منابع صندوق توسعه ملی جهت طرح های توسعه ای حمل و نقل درون شهری.

6-افزایش سهم شهردرای ها از محل جرائم راهنمایی و رانندگی به مبلغ 30 هزار میلیارد ریال.

7-یش بینی اعتبار جهت پایش و مقاوم سازی پل ها و شریانهای حیاتی شهر تهران.

8- تامین سه هزار و 500 میلیارد ریال جهت مدیریت آب های سطحی و ساماندهی رودخانه های شهر تهران.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج