مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به وزش باد طی امروز در تهران، کرج و اراک از کاهش غلظت آلاینده ها در این شهرهای صنعتی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، احد وظیفه  افزود: بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی از اوایل وقت امروز در مناطقی از خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز شرقی ابرناکی و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: از بعد از ظهر امروز درشمال غرب، سواحل غربی خزر و بتدریج در دامنه‌های البرز مرکزی رگبار پراکنده باران و وزش باد رخ خواهد داد. فردا (۲ دی ماه) دربخش‌هایی ازشمال غرب کشور بارش پراکنده و وزش باد تداوم خواهد داشت. در مناطقی از شمال شرق وارتفاعات البرز نیز رشد ابر و بارش پراکنده و وزش باد دوراز انتظار نیست. روز شنبه وزش باد شدید جنوبی دراستان‌های گیلان، اردبیل ، زنجان و نیمه‌شمالی آذربایجان شرقی پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه تاکید کرد: از اواخر وقت روز شنبه یک سامانه بارشی جدیدی از سمت شمال غرب وارد کشورمی‌شود و در روز یکشنبه (۲ دی) به‌تدریج شمال غرب، مناطقی ازغرب و سواحل غربی دریای خزر را فرا می‌گیرد و سبب بارش باران وبرف و وزش باد در این مناطق می‌شود. در این روز در مناطق مرزی غرب کشور باد و گرد و خاک نیز دوراز انتظار نیست.

افزایش دمای هوای پایتخت

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی درخصوص شرایط جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲ دی) نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 19 و 9 درجه سانتیگراد و روز یکشنبه (۳ دی ماه) کمی ابری همراه با غبارصبحگاهی و اوایل شب افزایش ابر با بیشینه و کمینه دمای 20 و 10 درجه سانتیگراد خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج