موج

عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران :

عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران از ساخته شدن 1000 ساختمان بلند مرتبه روی گسل های پایتخت اشاره کرد و خواستار بازنگری مجدد در طرح جامع و تفصیلی شهر تهران شد.

به گزارش خبرگزاری موج، احمد مسجدجامعی  با بیان این مطلب افزود: بنا بر اطلاعات موجود تهران 8 میلیون و 800 هزار نفر جمعیت دارد که 2 میلیون و 700 هزار نفر در بافت ناپایدار و 1.5 میلیون نفر نیز در بافت فرسوده سکونت دارند.

وی ادامه داد: در حال حاضر معضل نیمی از جمعیت شهر تهران بافت فرسوده و ناپایدار است و دولت نیز باید توجه ویژه‌ای به این بخش داشته باشد و تسهیلاتی نیز قائل شود.

مسجد جامعی با اشاره به اینکه باید بافت فرسوده و ناپایدار را در جهات مختلف در اولویت قرار دهیم، ادامه داد: بخشی از بافت تاریخی ما در مناطق 11، 7، 1 و 2 در بافت تاریخی قرار دارد، گفت: سیاست‌گذاری‌ها در قالب بافت فرسوده بسیار حائز اهمیت است و باید به نحوی پیش برویم که موجب حفظ بافت و میراث تاریخی در شهر شویم.

وی با اشاره به حفظ میراث تاریخی شهر تهران یادآور شد: میراث تاریخی را نمی‌توان امروز ساخت. عنوان مثال ساختمان شهرداری تهران که در میدان امام خمینی (ره) واقع شده است باید با نیاز امروز و با توجه به بافت تاریخی آن ساخته شود.

به اعتقاد وی؛ باید اولویت ما به پروژه‌ها و فعالیت‌های محله محور باشد ما در گذشته به پروژه‌های بزرگ توجه کردیم که بخشی از آنها نیز نیمه‌تمام باقی ماند ولی می‌توانیم به تکیه‌های تهران کمک کنیم و یا پارک‌های محله‌ای بسازیم که نیازهای آن محله را برآورده کنیم.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: در شرایط کنونی  بسیاری از محلات شهر تهران مدرسه ندارد و 30 درصد ترافیک اول مهر نیز به دلیل مشکل شهرسازی ما است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج