یک محکوم به قصاص با تلاش های دادستان نظامی استان آذربایجان شرقی و دادیار اجرای احکام دادسرای نظامی استان، از دار مجازات رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری موج، در چهارم آذر 1394 در جریان یک تیراندازی در کلانتری بخش مهربان شهرستان سراب، گروهبان یکم شهرام حسامی کلوانق توسط یکی از هم‌قطارانش به قتل رسید.

قاتل در جریان جلسات دادرسی دلیل شلیک خود را عصبانیت لحظه ای و اشتباه که پیرو شوخی مقتول با وی رخ داده بیان کرد و اظهار داشت: در صبح حادثه بعلت خستگی و بی‌خوابی ناشی از گشت شبانه در حوزه استحفاظی پاسگاه، در محل کار برای صرف صبحانه حاضر شدم و چون اعصابم بهم ریخته بود، به دنبال شوخی مقتول یک لحظه نفهمیدم چکار می‌کنم و اسلحه را به طرف سر مقتول گرفته و ناگهان شلیک کردم.

با اعترافات متهم و تکمیل تحقیقات، در نهایت دادگاه نظامی استان آذربایجان شرقی قاتل را به قصاص محکوم که حکم صادره به تائید دیوان عالی کشور رسیده و لازم الاجرا شد.

پیگیری خانواده شخص محکوم برای کسب رضایت اولیاء دم در ابتدا به نتیجه نرسیده که با توجه به ابراز ندامت شدید و مشاهده آثار پشیمانی و اصلاح در محکوم علیه و فقدان قصد و نیت قبلی، حسین غفران نیا دادستان نظامی استان و جلیل عبدی دادیار اجرای احکام دادسرای نظامی استان در این موضوع میانجی‌گری کرده و بعد از پیگیری های مستمر در نهایت اولیاء دم مقتول با گذشتی قابل تقدیر با حضور در دفتر اجرای احکام دادسرای نظامی استان رضایت بی قید و شرط خود را نسبت به محکوم اعلام می‌دارند و محکوم علیه پس از دو سال حبس از زندان آزاد می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج