رییس جهاد دانشگاهی در پیامی روز دانشجو را تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی، در متن پیام  حمیدرضا طیبی آمده است: «بسم الله الرحمن الرحیم 

ابزارِ پرقدرتِ علم همواره مورد طمع استعمار و استکبار بوده است تا به اهداف سلطه‌جویانه خود دست یابد. آنچه امروز از تاریخ، پیش روی ماست گواهی می‌دهد در کنار پیشرفت‌ها و برکات دانش که در ذات خود با فطرت انسانی هماهنگ است، رویدادهای ناگوار، فجایع ضدبشری و جبران‌ناپذیر، نابرابری‌ها و هجمه به فرهنگ‌ها و ملت‌ها به پشتوانه علم رخ داده است. 

درست در نقطه مقابل این اقدامات و از همان مبدأ تحولاتِ بزرگِ علمی یعنی دانشگاه، جنبش‌های دانشجویی همچون نهال‌هایی امیدبخش سَربَر آوردند تا بر اساس فطرت پاکِ طالبان علم، جلوی قطع پیوند علم با ارزش‌ها را بگیرند و اجازه ندهند تا اهداف استکباری جامه عمل بپوشد. 

شهادت دانشجویان معترض به ورود معاون وقت رییس‌جمهور آمریکا به دانشگاه تهران در 16 آذر 1332، حضور فعال دانشجویان در آغاز نهضت اسلامی امام خمینی (ره) در دهه 40 و در نهایت نقش متمایز دانشگاه در تحولات دهه 50 و پیروزی انقلاب اسلامی، همگی رویدادهایی است که نشان از پیشرو بودن جنبش دانشجویی در تحقق سنتِ ریشه‌دارِ دانش بشری یعنی علم و آگاهی در مسیر اهداف متعالی و انسانی دارد. 

به این سبب است که 16 آذر ماه بعنوان روز دانشجو همواره از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. 

اینجانب ضمن ادای احترام به پیشگاه شهدای دانشجو و آرزوی دستیابی جنبش دانشجویی به اهداف انقلابی، عدالت‌طلبانه و ضداستکباری خود، شانزدهم آذر ماه را به دانشجویان آینده‌ساز میهن، اساتید و دانشگاهیان بویژه دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی جهاد دانشگاهی تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم».

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج