رییس فراکسیون ایثارگران مجلس گفت:تمامی مراحل به تصویب رسیدن قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگران و جانبازان انجام شده و ستاد کل نیروهای مسلح باید آن را اجرایی کند.

حجت الاسلام حسن نوروزی رییس فراکسیون ایثارگران در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج  در ارتباط با وضعیت قانون کسر خدمت  سربازی فرزندان ایثارگران و جانبازان بیان کرد: در جلسه ای که برگزار شد مجلس طرح را  ابلاغ کرده است  و ما در انتظار اعلام برنامه از سمت ستاد کل نیروهای مسلح هستیم که باید این امر سریع تر به انجام رسد.

نوروزی ادامه داد: ستاد باید ثبت نام را آغاز کند چون این قانون ابلاغ شده است و برنامه ریزی هم در این زمینه صورت گرفته است چیزی که مشخص است اجرای قانون توسط ستاد کل می باشد.

وی در خصوص زمان احتمالی اجرای قانون کسر خدمت گفت: ما تمامی کارها را انجام داده ایم و قانون تصویب شده است و در انتظار اجرایی شدن آن هستیم.

رییس فراکسیون ایثارگران ادامه داد: از نظر بنده هر چه سریعتر این قانون اجرایی شود بهتر است، حتی امروز بهتر از فرداست.

رییس فراکسیون ایثارگران درباره عواملی که مانع اجرایی شدن این قانون می شوند، گفت:تمامی کارهای این قانون انجام شده و باید ستاد کل این قانون را اجرایی کند، شاید تنها لجبازی های نا آگاهانه جلوی اجرای این قانون را گرفته است.

نوروزی در پایان بیان کرد: 20 هزار مشمول در طول برنامه سالانه، بر اساس بالاترین درصد و سهم جانبازی، آزادگی و رزمندگی که در این قانون مشخص شده از معافیت‌های مقرر در آن بهره‌مند شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج