دبیر کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین از آماده‌سازی 400 هکتار پارکینگ در مرزهای چهارگانه خبر داد و گفت: به ازای پارک خودرو به مدت یک شبانه‌روز، مبلغ 5 هزار تومان دریافت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، مجتبی عبدالهی با اشاره به آماده سازی 400 هکتار پارکینگ در مرزهای چهارگانه اظهار داشت: مطابق برنامه و آخرین جلسه ستاد مرکزی در روز سه شنبه، وضعیت مناسبی نسبت به سال گذشته در حوزه زیر ساخت های مرزی مشاهده می شود.

وی افزود: امروز از محورهای مواصلاتی و پارکینگ های مرز مهران و خسروی بازدید انجام می گیرد و در صورت نقص احتمالی، با همکاری سایر دستگاه ها وارد عمل خواهیم شد.

عبدالهی به وضعیت مرز مهران اشاره کرد و گفت: در مرز مهران پارکینگ 90 هکتاری در سال گذشته ایجاد شد و امسال تلاش کردیم این پارکینگ را به لحاظ کیفی و حذف مشکلات سال گذشته توسعه دهیم.

وی ادامه داد: سال گذشته زوار بعد از پارک امکان دسترسی به خودروی خود را نداشتند ولی امسال نشانه گذاری و آسفالت خیابان های منتهی به این پارکینگ انجام شده است.

دبیر کمیته زیر ساخت ستاد مرکزی اربعین اضافه کرد: 60 درصد زائران با خودروهای شخصی به مرزهای چهارگانه مراجعه می کنند و امسال به لحاظ کیفی سازی اقدامات خوبی در این پارکینگ ها صورت گرفته است.

وی همچنین از ایجاد پارکینگ 140 هکتاری در مرز خسروی خبر داد و بیان داشت: از نظر تامین امنیت همکاران ما در نیروی انتظامی مسئولیت امنیت این فضاها را عهده دار هستند و دیوار کشی این پارکینگ ها نیز انجام شده است.

عبدالهی از اخذ مبلغ 5 هزار تومانی از سوی پارکینگ های خصوصی و عمومی به ازای پارک خودرو به مدت یک شبانه روز خبر داد و بیان داشت: بخشی از این مبالغ دریافتی صرف هزینه های جاری می شود و بخشی از آن نیز به منظور تکمیل زیر ساخت ها در سال آتی دریافت می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج