سرپرست اداره کل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش از آغاز ثبت نام پایه اول ابتدایی در مدارس شاهد از سوم خردادماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدرضا رزاقی اظهار داشت: ثبت نام از دانش‌آموزان پایه اول متقاضی مدارس شاهد، باتوجه به اولویت‌های تعیین شده توسط ستاد مرکزی شاهد از سوم خردادماه و از طریق سامانه سجا انجام می‌شود.

وی افزود: علاقه‌مندان به تحصیل در مدارس شاهد  باید در مهلت مقرر با مراجعه به سامانه سجا، نمونه برگه‌های مربوطه را تکمیل کنند.

رزاقی تصریح کرد: زمان ثبت نام پایه اول ابتدایی از سوم خرداد، پایه هفتم از اول تیرماه و پایه دهم از هفتم تیرماه است و متقاضیان حداکثر طی 2 هفته می‌توانند اقدام کنند.

سرپرست اداره کل شاهد وایثارگران وزارت آموزش و پرورش از وجود 1350 مدرسه شاهد درسطح کشور خبرداد و خاطرنشان کرد: میزان کمک سرانه‌ای که اولیاء پرداخت می‌کنند، در مقطع ابتدایی بین 38 تا58 هزار تومان، متوسطه دوره اول 44 تا66 هزار تومان و در متوسطه دوم 53 تا86 هزار تومان است.

وی ثبت نام اینترنتی و تغییرات در امتیازبندی اولویت‌های پذیرش را، دو عامل تسهیل کننده ورود دانش آموزان به مدارس شاهد در سال جدید تحصیلی دانست و اضافه کرد: امید است با استفاده از روش‌های نوین و فعال تدریس و یادگیری گروهی، در این گونه مدارس، شاهد افزایش مهارت‌های زندگی در دانش آموزان باشیم.

رزاقی گفت: متقاضیان ثبت نام اگر با مشکل یا موردی در روند ثبت نام مواجه شدند، می‌توانند برای رفع آن به کارشناسی‌های امور شاهد و ایثارگران در شهرستان‌ها مراجعه کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج