مسوول مدیریت بهداشت محیط مناسبت‌ها و ایام خاص وزارت بهداشت از تشدید کنترل مراکز طبخ و عرضه مواد غذایی در ماه مبارک رمضان خبر داد.

سیدرضا غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج  به تشدید کنترل مراکز طبخ و عرضه مواد غذایی در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: کنترل و بازرسی مستمر از مراکز طبخ و عرضه شیرینی های سنتی و مراکز طبخ و عرضه و فروش آش و حلیم و مواد غذایی مشابه و همچنین رستوران‌ها و فست فودها از جمله برنامه‌های بهداشت محیط سراسر کشور است.

وی با بیان اینکه عوامل محیطی در بازرسی‌ها با تجهیزات پرتابل سنجش می‌شود، افزود: بازرسی بهداشتی به صورت مشترک با دستگاه ها و سازمان های مرتبط از جمله سازمان تعزیرات حکومتی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتحادیه‌های مرتبط مانند اتحادیه آش و حلیم، رستوران داران و چلوکبابی‌ها و کبابی‌ها و قنادی و شیرینی فروشی‌ها صورت می‌گیرد.

غلامی با بیان اینکه در تمامی اماکن عمومی و مراکز، کنترل دخانیات مورد بازرسی قرار می‌گیرد و بازرسی بهداشتی از سامانه های آبرسانی نیز انجام می‌شود، گفت: کنترل و بازرسی بهداشت محیطی محل های برگزای مراسم افطار و سحر به ویژه برای شب های قدر با دقت و تاکید صورت خواهد گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج